W numerze 1 House of X jest naprawdę dziwna scena. Cyklopy i kilka innych mutantów wybuchnęło te pomarańczowe kapsuły i czołgają się w kierunku profesora X, noszących nowe nakrycie głowy mózgu. A potem nigdy więcej nie wskazano na osiem innych problemów z domu X i Powers of X Crossover. Szczerze mówiąc, w tym wydarzeniu tak wiele się dzieje, że zapomniałem o tym dziwnym momencie. Problem #5 House of X powraca tę przerażającą scenę. Okazało się, że-

Spoilery House of X #5 Od tego momentu!
i dumny! (Marvel Comics)

Pięciu X-Men, które mają znaczenie

Trzy dni temu odpowiedzią byłaby prawdopodobnie pierwotna pięć. Bestia, Cyklop, Iceman, Angel i Marvel Girl. Moglibyśmy dyskutować. Xavier jest absolutnie ważny. Wolverine, Storm i Rogue z pewnością pozostawili ślad w zespole. Ale teraz żaden z nich nie mierzy nawet wartości złotych kul.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Kulki złota! (Uncanny X-Men #12, Marvel Comics)

Czekaj, co? Tak. Złote kulki, wraz z Proteus, Elixir, Tempus i – prawdopodobnie najważniejszym mutantem z ostatnich 20 lat – Hope Summers. W jaki sposób Tempus i Gold Balls, dwa nowe mutanty stworzone przez Briana Michaela Bendisa, tak szybko wzniesione?

Ponieważ gdy te pięć mutantów łączy swoje moce (i z niewielką pomocą Xaviera i złowrogiego), mogą wskrzesić każdego mutanta. I to właśnie widzimy natychmiast. Ostatni problem, cały zespół X-Men, w tym najcięższy z ciężkich hitterów, zmarł, aby zniszczyć Matkę. Ja – i wielu innych czytelników założyłem, że to kolejna z linii życia Moiry. Może szósta tajemnica. Ale House of X #4 nadal był częścią głównej osi czasu, a #5 pokazuje zespół zmartwychwstania w akcji. Tak długo, jak te pięć mutantów jest bezpiecznych, X-Men nigdy nie umrze. Jest więc całkiem jasne, kto będzie duży cel.

Sojusz bohaterów i złoczyńców w domu X #5

Ostatnie strony House of X #5 są nerwowe i inspirujące. Xavier zaprasza każdego zmutowanego wroga, które X-Men kiedykolwiek spotkał, by żyć na Krakoa. Wolverine i Magneto są obawiające się (um… magneto, jesteś rodzajem jednego z nich, stary). Przybywają złoczyńcy. Sinister, Emplate, Gorgon, Selene, Exodus… i Apocalypse.

W tym wydarzeniu widzieliśmy, jak Apocalypse pop. I wiemy, że będzie członkiem Excalibur. To, czego nigdy się nie spodziewałem, było tym:

(Marvel Comics)

Ocena: 5 złotych piłek!

Wyróżniony obraz: House of X #5, Marvel Comics)