Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

THE CHARMACJA CHARLIE WORMWOOD

Christina Blanch jest pisarką, pedagogiem i komiksem. Jej ekscytująca seria, The Damnation of Charlie Wormwood, została zebrana w nowej powieści graficznej Source Point Press. Daje Rogera Asha Westfield w tym tomie.

Westfield: Jakie jest pochodzenie potępienia Charliego Wormwooda?

Christina Blanch: Długo uczyłem kursów uczelni w więzieniu. Po odwołaniu programu (co było wstydem!), Mój kolega Chris Carr i ja spotkaliśmy się z kawą, żeby nadrobić zaległości. Przypominaliśmy nasz czas za kratkami i podjęliśmy decyzję, że musimy je gdzieś zapisać, ponieważ nie chcieliśmy, aby historie się zgubiły. Przypadkowo jestem uczonym komiksowym i czułem, że kupując te komiksy i mówić o nich, muszę przynajmniej napisać, opublikować lub nie, aby zobaczyć ten proces. Więc rzuciłem Chrisowi, że piszemy naszą historię w formie graficznej. Entuzjastycznie się zgodził! Napisaliśmy więc boisko i podjęliśmy decyzję o wysłaniu go. Podałem go do Thrillbent.com, nowo utworzonej strony cyfrowej, i uwielbiali to. Byli świetni i pomogli nam znaleźć artystę (dużo niesamowitego policzki!), Letterter (doskonały Troy Peteri!) I (na drodze) złożył książkę. Chris i ja napisaliśmy kilka pierwszych rat, a potem życie nieco przeszkadzało. Chris dostał pracę, która zajęła tyle czasu, a on miał dwoje dzieci i dużą własność, więc po prostu ją napisałem i skonsultowaliśmy się, kiedy mogliśmy. Oboje jesteśmy bardzo zadowoleni z tej historii!

Westfield: Czego mogą się doczekać historii i kim są główni bohaterowie?

Blanch: Cóż, to nie jest zachwycona historia, mimo że są chwile szczęśliwego. Mam na myśli, że nazywa się to Damnation of Charlie Wormwood, a nie życiem Happy-Go-Lucky of Charlie Wormwood. Spotykasz więc Charliego i jego syna, który jest chory. Żona Charliego, Michelle, przychodzi dość wcześnie, podobnie jak Barnum, „student” Charliego, który daje mu pewne opcje w życiu, w którym Charlie wydaje się zawodzić.

Westfield: Ile badań przeprowadziłeś na temat więzień w ramach przygotowań do historii?

Blanch: Codzienne nauczanie w więzieniu było badaniami, więc myślę, że przeprowadziliśmy wiele badań. Musiałem wysłać zdjęcia z amerykańskich więzień, ponieważ jest poza krajem. Wiele przedmiotów, takich jak tablica Chit, nie miało zdjęć do odniesienia, ponieważ kto miałby zdjęcie czegoś tak przyziemnego i nie jest tak, że moglibyśmy zabrać kamery do więzienia. „Narysowałem” jego wersję dla Chee, a on sprawił, że jest prawdziwy. W rzeczywistości jeden z moich przyjaciół używa tej książki na swoich zajęciach z wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, aby pokazać niektóre z o wiele bardziej przyziemnych aspektów samego więzienia. Uwielbiam to! Oprócz badania więzienia było o wiele więcej do spojrzenia… w rzeczywistości mam nadzieję, że ludzie nie widzą mojej historii poszukiwań podczas kilku łuków. Mogę gdzieś być na liście.

Westfield: Co możesz nam powiedzieć o swoich współpracownikach o tej historii?

Blanch: Moi współpracownicy są najlepsi. Chris Carr i ja wymyśliliśmy ten pomysł. Jest inspiracją, że Charlie jest nauczycielem literatury angielskiej, a kiedy zdecydowaliśmy się, jaką książkę pokaże Charlie, rozmawialiśmy i rozmawialiśmy o opowieściach, które nasi uczniowie powiedzieli nam, że będzie działać z historią. Osobiście opowieść o osłach Swamp jest moją ulubioną. W każdym razie Chris jest najlepszym człowiekiem i jest tak utalentowany do obróbki drewna! Chee jest moim zdaniem powodem, dla którego książka działa. Jego sztuka jest niesamowita i płakałem, kiedy po raz pierwszy sprawił, że moje postacie ożywają. W rzeczywistości musiał przestać być w książce w pewnym momencie z powodu innych zobowiązań, a my sprawiliśmy, że historia była krótsza, aby mógł zostać i ukończyć serial. Jest to naprawdę współpraca i każdy członek jest integralny. Chee ma również najsłodsze bliźniaki! Nasz literator Troy Peteri jest najlepszy, a jeśli przeczytałeś komiks w ciągu ostatnich 10 lat, prawie gwarantuję, że przeczytałeś coś z jego nazwiskiem! Tak wiele razy był ratownikiem. I ma włosy, takie jak Han Solo w nowej nadziei (które zraniło mnie, aby to pisać, gdy nadal nazywam to Gwiezdnymi Wojną). Mark Waid był oryginalnym redaktorem i naprawdę pomógł zebrać książkę w skoku z cyfrowego do papieru. Josh Werner z Source Point Press złożył książkę ze świeżym spojrzeniem na projekt i myślę, że przepływ jest znacznie lepszy. A Travis McIntire to ten, który chciał tej książki, więc ja też go uznam. To najlepszy zespół i uwielbiam dobre zespoły projektantów komiksów!

Westfield: Jak powstała ta nowa kolekcja?

Blanch: Byłem gościem Gem City Comic Con w Dayton – świetny program – i zostałem przedstawiony Travis McIntire z Source Point Press przez wspólnego przyjaciela. Zaczęliśmy rozmawiać i mieliśmy świetną rozmowę przez godzinę! Słyszałem wielkie rzeczy o tym wydawcy, więc wziąłem mu kopię THPiekrzenie Charliego Wormwooda Ashcana i kopia moich ostatnich opowieści z krypty. Następnego dnia przyszedł i powiedział, że chciałby opublikować handel Wormwood. Rozmawialiśmy, a teraz, 29 maja, kolekcja wychodzi. Jestem tak zachwycony, że jestem częścią prasy Point Point. Mają niesamowitą stajnię twórców i jest to naprawdę rodzina.

Westfield: Jakieś zamykające komentarze?

Blanch: Proszę, weź tę książkę. Ha! 232 strony za 19,99 USD to okazja! Ale poważnie, jeśli lubisz Breaking Bad Type Stories, to jest dla Ciebie. Jestem z tego zadowolony i bardzo zadowolony i zaszczycony, że mogę pracować z Chrisem, Chee i Troyem.