Dave Cockrum to legenda. Aby pouczyć innych artystów, jak opanować sekwencyjną sztukę, wielu instruktorów zwraca się do swoich prac na temat tytułów takich jak X-Men, Amazing Hulk i Incredible Spider-Man. Jego najważniejszym twierdzeniem do sławy jest to, że był ołówkiem na X-Men wielkości X-Men, który wprowadził wiele nowych postaci i wprowadził Wolverine do X-Men. Jak bardzo fani uwielbiają jego pracę? Wiemy, że jeden fan go kocha kilkakrotnie wynagrodzeń nauczycieli sztuki. Oryginalna okładka Dave Cockrum na aukcjach Heritage właśnie zaoferowała za 360 000 $.

Który oryginał Dave Cockrum zaoferował tak szaloną ilość? Oczywiście X-Men

(Zdjęcie: aukcje dziedzictwa)

Mówiąc konkretnie, oferta dotyczyła X-Men #107. To może wydawać się losową liczbą uzasadniającą tak dużą sprzedaż, ale jest to szczególny problem i mówi nam, jak bardzo komiksowy kochanek naprawdę jest kupujący. Ten komiks pochodzi z pierwszego wyglądu Superhero Space Pirates, Starjammers. Ale nawet jako pierwsza okładka, fakt, że oryginalna okładka Dave’a Cockrum oferowana dla tak wielu jest zaskakująca. Jego praca rutynowo sprzedaje się w przedziale pięćdziesięciu do stu tysięcy dolarów na aukcjach dziedzictwa. Sam problem jest wiele warty, obecnie ceniony, w stanie Mint, za 1000 USD. Skakanie z tego do 360 000 $ to mindusging. I to była aukcja.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Ale nawet bardziej szalone? Ile innych oryginalnych utworów Dave Cockrum zaoferowały.

Jeden oryginał Dave Cockrum po drugim zaoferuje dziesiątki niezliczonych dolarów

(Zdjęcie: aukcje dziedzictwa)

Wcześniej dzisiaj inne witryny komiksowe i popkultury znalazły ówczesną cenę stu tysięcy imponujących. I tak, to jest imponujące, ale dla oryginalnego dzieła Dave’a Cockrum byłoby szokujące, gdyby tylko zaoferował. Najniższa kwota, jaką oferowano jego utwory na aukcjach na dziedzictwie, wynosiła nieco ponad 5000 USD. I to było dla losowej strony z komiksu X-Men. Ale oryginalna okładka X-Men #102 zabrała 131,5 tysięcy USD.

Również oryginalna sztuka X-Men o wielkości wielkości wielkości nr 1, strona druga-gdzie Len Wein i Dave Cockrum przedstawili świat Nightcrawler-zaoferował nieco ponad sto tysięcy dolarów. Również jedna z moich ulubionych coverów wszechczasów, Incredible Spider-Man #197 (widoczny powyżej), zaoferował nieco poniżej 90 000 $ (lub, jak lubię o tym myśleć, trzy lata nauczania angielskiego w college’u). Fragment Cockrum sprzedawany za około sto tysięcy dolarów to tylko środa na aukcję Heritage. Ale znowu sprawia, że ​​sprzedaż X-Men #107 jest o wiele bardziej imponująca.

Co jest takiego specjalnego w Starjammers w Marvel Comics?

(Zdjęcie: Marvel Comics)

Najpierw zapomnij o Star-Lord i Guardians of the Galaxy. Starjammers mają Corsair, ludzki ojciec Cyclops, mistrza szermierza. Ale tam, gdzie bracia Summers są stoickie i poważni, Christopher Summers ma urok. Potem jest jego dziewczyna, „Mefiioid”. Jasne, ma uszy kota i ogona skunksa, ale wciąż jest jedną z najbardziej oszałamiających kobiet w Marvel Comics. Mówiąc o pięknym, poznałeś Ch’od? Jest ciepłym, kochającym, ogromnym antropomorficznym jaszczurką kosmiczną. Weź hojność Groota i brutalną siłę Draxa, a dostaniesz Ch’od. Ale jeśli chcesz zrzędliwego złego z mieczami, zamiast uroczego korsarza, nie szukaj nawet więcej niż Cyborg o imieniu Raza Longknife. To był oryginalny zespół i byli tak niesamowici, że potrzebowali tylko czterech. Aha, i maleńki kot Ch’od? Jego nazwa to CReee. Tylko to powinno odpowiedzieć, dlaczego oryginalna okładka Dave’a Cockrum zaoferowała za tyle pieniędzy, prawda?

Gdybyś miał wszystkie pieniądze na świecie, ile wydałbyś na oryginalną sztukę swojego ulubionego komiksu?

(Wyróżniony obraz: Marvel Comics)