Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Roger Ash

Roger Ash

W Interwebach dużo rozmów o odniesieniu wszystkich książek DC Universe na numer 1 i zmianach, które przydają się bohaterom. Rozmawialiśmy o tym nawet na blogu Westfield i na naszej stronie na Facebooku. Pomyślałem, że dołączę do kilku własnych przemyśleń.

Interesujące jest to, jak wielu ludzi wybrało komiksy, którzy będą ssać bez czytania ich słowa. Ich opinia opiera się wyłącznie na tym, co ich zdaniem wydarzy się lub plotkach, które przeczytali. A oto smutny fakt – dla nich komiksy będą ssać. Powodem, dla którego to mówię, jest to, że odkryłem, że jeśli wejdziesz w sytuację, oczekując jej nienawidzenia, to zrobisz, ponieważ jesteś tak skupiony na złych, że jesteś zaślepiony dobrem.

Nie mam problemu z kimś, kto powiedziałby: „Nie zamierzam czytać tej książki, ponieważ nie podoba mi się to, co pisarz lub artysta robił w przeszłości”. To ważny punkt oparty na doświadczeniu. Jednak oparcie opinii na temat książki o niewiele więcej niż plotki i słyszenie, wydaje mi się głupio.

Superman #1

Wraz z kolegą z Westfera Joshem Crawleyem poszedłem do DC Roadshow w Rosemont, przedmieściu Chicago, w ostatni poniedziałek. Chodziło o rozmowę ze sprzedawcami o „Nowym 52.” Dziel o tym wydawało się rzadkie.

Spotkanie prowadzili DC Dan Didio, Bob Wayne i John Rood. Przedstawili informacje o książkach, niektórych szczególnych informacji sprzedawcy i odpowiedzieli na wiele pytań. Nie zamierzam sprawdzać rzeczy po kawałku, ale oto, co myślałem o tym, co zostało powiedziane.

Szybka uwaga: nic z tego tak naprawdę powiedział żaden z ludzi z DC. Nie nagrałem tego ani nie wziąłem kompleksowych notatek. To są moje parafrazy i interpretacje tego, co nam powiedziano.

Justice League Dark #1

Nie sądzę, aby wiele zmian będzie tak radykalne, jak ludzie, że będą. Jestem pewien, że pojawią się duże zmiany, ale w większości będą one pochodzą z książek i postaci, które nie są pierwszorzędnymi. Powiedziano nam, że książki, które dobrze się sprzedają, takie jak Batman i Green Lantern, niewiele się zmieniły.

Najważniejszą zmianą, którą mogłem rozpoznać, byłaby zmiana opowiadania historii. „Pisanie dla handlu” zostanie zniechęcone, ponieważ uważają, że było to szkodliwe dla sprzedaży. Wybieranie drugiego wydania w sześcioosobowej historii wydawało się, że przybyłeś na stronie 23 i całkowicie brakowało tego, co wydarzyło się wcześniej. Jest to śmiertelne dla zwykłego czytelnika. Bardzo popierają styl opowiadania historii, w którym możesz wybrać dowolny problem komiksu i wiedzieć wszystko, czego potrzebujesz, aby zachwycić się tym problemem, a to będzie dynamiczna, ekscytująca historia. W ten sposób wszystko działało w przeszłości i dobrze działały zarówno dla kolekcjonerów, jak i zwykłych czytelników. A przywrócenie swobodnego czytelnika jest ważne dla zdrowia rynku komicznego.

Mogą „zaplanować handel”, ponieważ mogą nadal zbierać sześć problemów, ale mogą to być dwa opowieści o pojedynczych problemach i czteroosobowa historia, dwie historie z trzech problemów, jedna sześciocześnie lub cokolwiek innego.

DC jest bardzo oddany temu, co robią. Wiedzą, że mają dużą szansę i chcą to zrobić dobrze. Złożyli twórców w książkach, o których są zachwyceni. Będą nadal promować „nowy 52” aktywnie do września i później. I nadal są tajemnice. DC celowo powstrzymuje informacje, które zostaną ujawnione w miarę zbliżania się września.

Wychodząc z spotkania, jestem ostrożnie optymistą co do „Nowego 52.” Myślę, że będą z tego wspaniałe komiksy. Tak, będą też niektóre psy, ale to się stanie. Nie każdy wydany komiks jest hitem.

Zmartwychwstanie nr 1

Na co nie mogę się doczekać? George Perez pracujący nad Supermanem na szczycie mojej listy. Uwielbiam pracę George’a i nie mogę się doczekać, aby popracował swoją magię na człowieku stali. Członkowie Ligi Justice Dark intrygują mnie, a fakt, że jest napisany przez Petera Milligan, jest wisienką na torcie. Nie znam człowieka zmartwychwstania, ale spróbuję tylko na podstawie faktu, że lubię pisanie Dana Abnetta i Andy’ego Lanninga. Będę także dawać Suicide Squad, Justice League, Action Comics, Swamp Thing i kilka innych.

Czytałem komiksy, ponieważ pod koniec lat 70. W tym czasie słyszałem wiele interesujących zwrotów. rzeczy jak:

„Kim jest ten człowiek Alan Moore i kogo to obchodzi, co robi z Swamp Thing?”

„Podobał mi się Daredevil Millera, ale nie mogłem znieść Ronina. Jego książka Batmana prawdopodobnie też śmierdzi. ”

„Kim do diabła jest to w kostiumie Thora? Beta Ray Bill? To nigdy nie będzie latać ”.

„John Byrne na Superman? To nigdy nie zadziała. On jest cudem Guy. ”

“Piaskowy człowiek? Stara postać Kirby? Kim jest ten Neil Gaiman? ”

„Starman to wyczerpana stara własność. Nikt nie może w nim oddychać. ”

Teraz nie twierdzę, że „nowy 52” stworzy następne powrót Dark Knight lub Sandman, ale może i nigdy nie dowiesz się, czy odrzucisz je spod kontroli.

Ja? Idę na przejażdżkę i zobaczę, co się stanie. To może być zabawne.

Teraz przeczytaj komiks!