Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

X-Men #115

Roger Ash

„Co do cholery jest czas, Roger?”

Dobre pytanie! Do celów tej kolumny „czas magiczny” odnosi się, gdy komiksy były dla ciebie magiczne. Odkryłem, że przy wielu moich kumplach jest to czas wkrótce po odkryciu komiksów i mieli na ciebie najważniejsze wrażenie. Nadszedł czas, kiedy nie możesz czekać na nowy dzień komiksu w lokalnym sklepie z komiksami, a jeśli jesteś stary jak ja, kiedy prześladujesz stojak na spinner w lokalnym sklepie świadczeń, szukając nowych problemów z ulubionymi komiksami. Lub kiedy byłeś pewien, że każda ciężarówka UPS, która pojechała ulicą, miała najnowszą przesyłkę z Westfield. (Tak, wiem, że Westfield nie wysyła teraz przez UPS, ale zrobili to, kiedy byłem klientem).

Dla mnie „Magic Time” był od połowy lat 70. do połowy lat 80. To prawda, że ​​nie zacząłem zbierać dopiero w latach 70., ale dostałem wiele problemów z powrotem w ciągu dnia przed pobraniem komiksów zaledwie kilka miesięcy po ich opublikowaniu. Howard the Duck Steve Gerber & Gene Colan. X-Men Chris Claremont i John Byrne. Niezwykłe Spider-Man Roger Stern i John Romita Jr. Thor autorstwa Waltera Simonson. Cudowna czwórka John Byrne. American Flagg autorstwa Howarda Chaykina. Detektyw Steve Englehart i Marshall Rogers. Warlock autorstwa Jima Starlin. Nowi Titans Teen Titans Marv Wolfman i George Perez. Dr Niezwykle przez Steve Englehart i Frank Brunner. Tylko pisanie tego sprawia, że ​​się uśmiecham. A te tytuły są tylko sugestią góry lodowej. (A te linki zabiorą Cię do obecnych kolekcji książek, jeśli chcesz zobaczyć, co mnie tak podekscytowałem.)

Howard the Duck #15

Komiksy były dla mnie nowe, ekscytujące i świeże. Mógłbym odebrać nowy problem za 35 centów i sprawdzić, czy mi się podobało. Historie mogły opierać się na tym, co było wcześniej, ale w tym momencie nie znałem tego, co było wcześniej. Wydawało się, że twórcy ryzykowali, rozciągając skrzydła i rozmawiali z czytelnikami w sposób komiksowy poza podziemią, nie wcześniej. No dalej, dr Bong w Howard the Duck? Naprawdę? Widoczne odniesienie narkotykowe, które całkowicie uniknęło kodu komiksowego. Albo co powiesz na to, że dr nietypowy spotkał Boga? Adam Warlock zwalczający złą wersję siebie. Bardzo trippy, wywołujący umysł rzeczy.

Thor #353

Ale nawet w ramach normalnych ograniczeń superbohaterów rzeczy były nowe i świeże. Część tego pochodzi od najlepszych twórców, którzy są najlepszymi książką w najlepszym czasie. Thor nigdy nie był postacią, która mnie bardzo zainteresowała, ale kiedy Walter Simonson przejął książkę, to wszystko się zmieniło. Mieszanka konwencjonalnych superbohaterów, nordyckiej mitologii i dynamicznej sztuki Simonsona sprawiły, że Thor i jego świat były dla mnie ekscytujące. Mniej więcej w tym samym czasie John Byrne rozpoczął swój bieg na wspaniałej czwórce, która jest prawdopodobnie najbardziej znanym biegiem w książce, ponieważ Stan Lee i Jack Kirby. Mieszanka dynamiki rodziny Byrne i Cosmic Adventure sprawiła, że ​​ta książka była ulubieńcem mojego miesiąca po miesiącu.

Critters #10

A rozwijający się bezpośredni rynek przyniósł nowych wydawców, którzy dodali do miksu jeszcze bardziej nowe i ekscytujące komiksy. Początkowo amerykańska przygoda i polityka Howarda Chaykina i polityka w mocną, nie może przegapić Brew. Criters z serii antologii Fantagraphics przedstawił mnie do dwóch serii, które szybko stały się ulubionymi; Usagi Yojimbo i Mike’a Kazaleha przygody kapitana Jacka.

Wszystko się zmieniło, ponieważ wtedy. Zmieniłem. Komiksy się zmieniły. Wciąż są fantastyczne komiksy, które są dziś robione, ale wątpię, aby każdy miał na mnie wpływ, które czytałem w moim magicznym czasie. Więc jaki jest twój magia? Jakie książki się masz, kiedy zacząłeś czytać komiksy? Opublikuj swoje komentarze poniżej i daj mi znać.

Teraz przeczytaj komiks!

Pokryj obrazy tej kolumny pochodzą z bazy danych Grand Comics.