Ta publikacja jest złożona pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Roger Ash

Roger Ash

W ostatnią sobotę mój dobry przyjaciel, a także kolega z Westferder Mary Carter, a także udałem się do Chicago, aby spędzić dzień na Chicago Comic & Home Entertainment Expo, znacznie bardziej zwykle rozumiany jako C2E2. Chciałbym wybrać się na znacznie więcej niż jeden dzień, jednak fundusze (lub jego brak) wyrzuciły ten pomysł. Jednak chciałem zdecydować się na co najmniej jeden dzień, jak i cieszę się, że to zrobiłem.

Jest to drugi rok C2E2 i, z tego, co mogę powiedzieć, był znacznie bardziej udany niż w zeszłym roku, jednak może to zakończyć się drobnym dostrojeniem. Jednak wyprzedzam siebie. Weźmy to z góry.

Wyruszyliśmy z Middleton o 8:00, chcąc dostać się do C2E2 do 11:00. Żadne z nas nie czuło znaczącego pragnienia, aby się tam najlepiej dostać, gdy drzwi się otworzyły, a także ten dodatkowy sen brzmiało dobrze. Oprócz budynku drogi, gdy zbliżyliśmy się do McCormick Place, gdzie odbywa się C2E2, ruch internetowy był w porządku, jednak nieco nas ospał. Po parkingu samochodowym w jednej z ramp McCormick Place, zaniepokoiłem ostatnią myśl, że do pracy musisz być zrzędliwa lub impolitacja – najlepiej oba. Rozumiem, że C2E2 nie miał nic do roboty, ale, człowieku, porozmawiaj o tym, aby odłożyć gości od samego początku.

Doom & Darkseid? To nie może być dobre ….

Kiedy pojawiliśmy się o 11:30, linie do zakupu biletów były dość krótkie, jednak trzeba było wypełnić typ swoim nazwiskiem, a także adres przed zakupem biletu. Teraz mogę dokładnie zrozumieć, jak – być może – jeśli płaciłeś kartą inspekcyjną lub kredytową, te informacje mogą być potrzebne, jednak płaciłem gotówkę. Oczywiście próbowali wypełnić swoją listę mailingową, jednak nie powinno być opcjonalne.

Oto jeden modyfikuj, który, jak sądzę, ulepszyłby program: przy zakupie biletu powinni oni poprosić sprzedawcę albo przekazał ci program, albo powiedzieć, gdzie go odebrać. Nigdy nie odkryłem programu przez cały czas, a zatem nie miałem mapy podłogi ani żadnego rodzaju koncepcji, gdzie były panele. Słyszałem, że było wiele wspaniałych paneli, a przestrzenie były proste, ale sam nie byłem w stanie się z nich zachwycić. Tak, były kilka ofert DC, a także paneli Marvela na korytarzu prowadzącym do sali kongresowej, jednak nie chciałem wrócić i sprawdzać je po tym, jak dotarłem do samej sali konwencji. Tak więc, jak sądzę, sprzedawcy biletów również by, jak sądzę, znacznie zwiększyć przyjemność z tego programu fanów.

Po wejściu na podłogę konwencji powitała mnie miejsce dobrego nowego ciemnego stoiska koni. Szybki skan podłogi pokazał kabiny przez wydawców wszystkich rozmiarów od Marvela, a także DC po Archai, a także Oni. Jest to jedna z istotnych różnic między C2E2, a także Czarodziej Run Chicago Comic Con. Wielu wydawców nie chodzi już na program Wizard, więc posiadanie ich tutaj jest doskonałe dla fanów w okolicy, którzy chcą odkryć znacznie więcej o tym, co pochodzą od preferowanych wydawców, oprócz zaspokojenia twórców, których wprowadzają. Dla mnie oznacza, że ​​dostaję, że dostaję zobaczyć przyjaciół.

Wykonuję swoje zadanie tutaj w Westfield od wielu lat, a także jestem w kontakcie z ludźmi w wydawców każdego miesiąca. Wielu z tych osób pracuje w reklamie, więc nie są rozumiane przez wielu czytelników komiksów, chyba że sami są twórcami jak Jim McCann (Return of the Dapper Men, Hawkeye i Mockingbird), którzy wykorzystali jeden z moich kontaktów Marvela. Jednak z czasem ci ludzie również stali się dobrymi przyjaciółmi, a konwencje są jedynym czasem, w którym je zobaczę. Mogę też dogonić dobrych przyjaciół, z którymi zadowoliłem na forach internetowych, które widzę tylko na konwencjach. Lunch spędziłem z ludźmi, które rozumiem od czasu mojej pracy z Baltimore Comic-Con. Podobnie jak kilka profesjonalistów, które rozumiem również przez lata. Tak więc wielka część mojej soboty spędzono na poszukiwaniu, a także kosztuje czas z przyjaciółmi. Gdyby to było wszystko, co zrobiłem, wyprodukowałoby to doskonały dzień.

Kevin Maguire

Ale oczywiście było o wiele więcej do zrobienia. Jedyne, co musiałem zrobić, to odkryć dewelopera Kevina Maguire’a, więc mógłbym odebrać szkic lodu, który narysował podczas tradycyjnego biegu w Lidze Sprawiedliwości. To było coś, co założyłem na kolejnej konwencji, a także wybierałem tutaj. Nie mogłem się doczekać, aby zobaczyć, co zrobił. Kiedy zobaczyłem rysunek, nie mogłem być szczęśliwszy. Niesamowity utwór od wyjątkowo wykwalifikowanego i dobrego człowieka.

Podczas naszego spaceru po konwencji, która odbyła się w innej sali niż w zeszłym roku, odkryłem kilka rzeczy. Po pierwsze, był znacznie bardziej zatłoczony niż w zeszłym roku. To świetna rzecz. Oficjalne liczby na weekend były wyższe niżW zeszłym roku jest to z pewnością pozytywne, że konwencja rośnie. Odkryłem również, że wydawało się, że jest mniej komicznych gości niż w zeszłym roku. Podejrzewam, że musi to zakończyć prawdę, że było o wiele więcej gości mediów niż w zeszłym roku, więc wydano na nich pieniądze, które wydano na twórców komiksów w zeszłym roku. Nie twierdzę, że to świetne lub złe, to tak samo jak osoba idąca na konwencję. Jednak nie ma to na celu stwierdzenia, że ​​nie było wielu wybitnych gości komicznych; Byłem tak dobrze, jak dobrze się bawiłem, satysfakcjonując kilka z nich.

Jednym z programistów, z którymi miałem dłuższą rozmowę, był Terry Moore (nieznajomi w Paradise, Echo). Rozmawialiśmy o różnych rzeczach, w tym jego nowej serii, Rachel Rising. Wydaje się to naprawdę świetne, ponieważ wkrótce usłyszysz o tym o wiele więcej. Jeśli uważasz, że to wtyczka do nadchodzącego wywiadu, możesz mieć rację…

To Brak !! Leia nie wygląda na zadowoloną.

Kolejną rzeczą, którą odkryłem, było to, że możesz kupić miotły Quidditch, gorsety, koszulki, a nawet uzyskać tatuaż w strefie sprzedawcy. Wydawało się jednak, że nie było wielu osób sprzedających komiksy. Tak, były jednak niektóre nie tak liczne, jak zwykle na konwencji tego rozmiaru. Podobnie jak wiele z nich nie miało tańszych, gości starych komiksów, po czym idę. Jasne, chciałbym uzyskać wysoką wysokiej jakości problemy, jednak wszystko sprowadza się do pieniędzy. Jeśli mogę dostać trzy komiksy zamiast jednego, rozumiem, jaka będzie moja decyzja. Nie rozumiem, dlaczego nie było tam więcej sprzedawców komiksów (chociaż słyszałem, że niektórzy byli niezadowoleni z serialu w zeszłym roku), jednak mam nadzieję, że te modyfikacje w przyszłości. Jednym z powodów, dla których chodzę na konwencje, jest odkrycie tych komiksów, które nie zostały zebrane. Tym razem moim zadaniem było odkrycie Dell Quick Draw McGraw Comics. Nie odkryłem ani jednego.

Szybko na bok. Jeśli używasz większego kostiumu lub plecaka na konwencji, bądź świadomy dodatkowego obszaru, który przyjmujesz. Maryja, a także spędziła mnie raczej ludzie, którzy oczywiście nie rozpoznali, że użycie plecaka dodało stopę lub znacznie lepiej do ich pleców. Jako dobrze, jeśli nieumyślnie uderzycie kogoś kostiumem lub plecakiem, przeproś. To po prostu typowa uprzejmość. podziękować ci.

19:00, kiedy zamknęła się sala kongresowa, wkrótce przyszło wszystko. Uwaga dla każdego, kto jest powiązany z C2E2, który może to czytać: ujawnij, kiedy zbliża się do czasu zamknięcia. Po prostu wyłączenie świateł o 7:00 nie daje czasu na zakup ostatniego komiksu lub podanie ostatniego pożegnania. W każdym razie był to fantastyczny (i wyczerpujący) dzień, a także cieszyłem się, że poszedłem. Program poprawił się w zeszłym roku, jednak jak wyreżyserowałem, wciąż są pewne rzeczy, które można zrobić, aby to poprawić. Jest to jednak rosnący program, tak dobrze, jak się spodziewam, że będzie się poprawić.

Zostawiam cię z prawdopodobnie najbardziej surrealistycznym doświadczeniem, jakie kiedykolwiek miałem na konwencji. Byłem zazwyczaj ubrany dla siebie – czarne spodnie, hawajska koszula, a także panama. Po obiedzie wracałem na podłogę kongresową, kiedy facet stukał mnie w podejściu, a także zapytał: „Cosplaying?”

Byłem zaskoczony, ponieważ nie byłem tak dobrze, jak nie miałem koncepcji, w którą uważał, że jestem ubrany. Więc zdezorientowałem: „Nie”

„Och”, odpowiedział. „Wyglądasz jak postać Richarda Attenborough w Jurassic Park”.

Nie spodziewałem się tego. Nie w milion lat.

„Cóż, mimo że nie jesteś w kostiumie, czy byłoby w porządku, gdybym zrobił z tobą zdjęcie?”

Stwierdziłem, że było w porządku, a gdy robił zdjęcie, ktoś przeszedł obok, a także krzyknął „Witamy w Jurassic Park!”

I robi się jeszcze dziwniejsze. Pod koniec dnia Mary, a ja chodziłem po rampie parkingowej samochodowej, ktoś przyszedł tak samo jak ja, jak powiedział: „Wyglądasz jak John Hammond z Jurassic Park”.

Więc oczywiście wyglądam jak postać w filmie, nawet nie próbując. Osobiście tego nie widzę. Co myślisz?

Richard Attenborough w Jurassic Park

Ja. Lub Richard Attenborough w Jurassic Park. Decydujesz.

Teraz sprawdź komiks!