Ten post został złożony:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Wayne Markley

Wayne Markley

Ostatnim razem oceniłem wiele miesięcznych serii, które obecnie lubię. Tym razem zamierzam przejrzeć serię książek lub kolekcji. Zakup pełnego przebiegu któregokolwiek z nich byłby dość drogi, ale sugeruję, abyś wypróbował pierwszy tom dowolnej z tych sugestii i sprawdzić, czy są dla Ciebie. Próbowałem wybrać serię, która została ukończona i wszystkie problemy są dostępne w zbiorach. Jest jednak kilka, w których ostatni tom lub dwa jeszcze się nie pojawiły. Jeśli to możliwe, zaleciłem transakcje z powodów kosztów, ale kilka z tych książek oferuje kolekcje w twardej oprawie, jeśli naprawdę zachwycasz się tytułem i planujesz ponownie je przeczytać w przyszłości.

DMZ Vol. 1

Po pierwsze, książka, którą omówiłem krótko ostatnim razem, DMZ. Wszystkie 70 numerów tej serii są pobierane w 12 bardzo dobrych oprawach handlowych. Wszystkie problemy zostały napisane przez Briana Wooda i sztuki, w większości, odbył Riccardo Burchielli, a także wielu gościnnych artystów. DMZ to ponura opowieść o Ameryce, która jest rozbita przez politykę i wojnę, a Manhattan kończy się odrębnym narodem od reszty Stanów Zjednoczonych. Jest to bardzo złożona historia, która czyta lepiej w handlu niż w pojedynczych komiksach. Uważam, że ogólna historia jest bardzo poruszająca i niesamowicie przemyślana i tak dobra, jak każda powieść prozy, którą czytałem od dłuższego czasu.

Skalowane obj. 2

Następny jest kolejny tytuł Vertigo o nazwie Scalped. Scalped to dramat kryminalny ustawiony w rezerwacie indyjskiej i jest tak szorstki i brutalny, jak każdy film lub książka, którą kiedykolwiek zobaczysz lub czytasz. Ta seria jest tak dobrze zrobiona, że ​​po przeczytaniu każdego tomu czuję się brudny, częściowo dlatego, że historia jest tak wiarygodna. Czujesz postacie (które niekoniecznie są dobrą grupą), które są tak rozwinięte, że wydają się prawdziwe. Historia jest tak realistycznie powiedziana, że ​​czujesz się, jakbyś był w rezerwacie. Jest napisane przez Jasona Aarona (który pisze także jedną z moich ulubionych książek o superbohaterach, Wolverine i X-Men), a wiele problemów jest narysowanych przez R.M. Guéra i Jock. To jest fikcja kryminalna w najlepszym wydaniu. W tym roku pojawią się jeszcze dwa handel skalowane, aby zakończyć tę serię w 10 tomach.

Niepisany vol. 1

Nieproszone jest trzecią kolekcją zawrotów głowy, którą poleciłbym. Jest napisany przez Mike’a Careya i narysowany przez Petera Grossa. Kiedy ta książka zaczęła się po raz pierwszy, pomyślałem, że to powalenie Harry’ego Pottera, ale stała się o wiele więcej. To fantastyczna historia głęboko przesiąknięta mitologią i bogatą historią literatury. Jest to również przygoda, która skręca i zmienia się z opowieści do historii, jak wiosenna bryza, jednocześnie utrzymując najwyższy poziom doskonałości. Do tej pory jest pięć kolekcji, a jeszcze w tym roku jest szósta. Ta książka jest nadal w toku, więc spodziewam się, że zobaczysz znacznie więcej tomów na drodze, o ile zostanie opublikowany ten tytuł.

Bone vol. 1

Seria, która jest zupełnie inna niż powyższe zalecenia (nawiasem mówiąc, wszystkie dla dojrzałych czytelników) to klasyczna kość Jeffa Smitha. Kość istnieje już od ponad 20 lat, ale jest tak świeże, jak w dniu, w którym został opublikowany. Schoolastic zebrał całą serię komiksów w 9 pięknych transakcjach (lub hardcovers), wszystko w pełnym kolorze. Opowiada historię młodego młodego chłopca o imieniu Bone i jego dwóch kuzynów oraz wszystkich ich przygody i nieszczęśliwych przyczyn. Jest to zarówno fascynujące opowiadanie historii, jak i kapryśne jednocześnie. Jest bardzo popularny wśród młodszych czytelników i jest tak samo dobry, jak każda inna forma literatury dla dzieci lub ogólnie literatury. Istnieją również kolejne książki dla ich początkowych przygód (Rose, Tall Tales) i seria ilustrowanych powieści prozy o nazwie Bone: Quest for the Spark.

Usagi Yojimbo vol. 1

Usagi Yojimbo Stan Sakai miał około dwudziestu lat i powinienem powiedzieć przez cały ten czas, że książka była tak, jak powinna. Do tej pory jest ponad 26 tomów i co najmniej dwie kolejne kolekcje, które mogą zejść. Historia dotyczy samuraja, który jest mistrzowski i wędruje po feudalnej Japonii, pomagając ludziom i spotykać wszelkiego rodzaju interesujących ludzi i stworzeń, od demonów po zwykłych przestępców po cesarzy. Opowiadanie jest bezbłędne i gładkie i płynie jak delikatny potok. Jest to idealna książka dla wszystkich grup wiekowych, a nawet po dwudziestu latach wciąż jest to jedna z moich ulubionych lektur. (Uwaga: w tej chwili Usagi jest obecnie w przerwie, podczas gdy Sakai pracuje nad 47 Roninem, ale powróci w późniejszym terminie).

Y: Ostatni człowiek vol. 1

Y: Ostatni człowiek autorstwa Briana K Vaughna i Pia Guerra jest dziesięcioma tomem serii zbierającej cały bieg komiksu. Opowiada historię Yoricka Browna, który jest jedynym mężczyzną, który przeżył cierpiący, który wyciągnął wszystkich mężczyzn na ziemi. Dlaczego jest „ostatnim człowiekiem na ziemi”, jest powoli wyjaśniane przez entIRE Seria i istnieją różne fascynujące historie o naturze relacji i interakcji mężczyzn i kobiet. Są chwile, w których historia jest nikczemna i nie możesz się doczekać, aby odwrócić stronę i są chwile, kiedy historia jest powolna. Sztuka jest idealna do serii i jest niezwykłą mieszanką kreskówkowego realizmu. Moją jedyną skargą jest wniosek, dosłownie ostatni panel, ale odkryłem, że jestem w mniejszości w tej myśli. To świetna historia science fiction z silnym moralnym kręgosłupem.

Saga Swamp Thing Vol. 1

Swamp Alana Moore’a, w tym czasie, gdy się pojawiła, była przełomową książką, która zaskoczyła praktycznie wszystkich. To było długo przed Watchmenami i ale jest tak samo dobre. Alan wziął Swamp z bycia książką poszukującą wskazówki do książki o czytaniu co miesiąc. Zrobił to, tworząc bujną historię i fascynujące postacie wspierające, w tym John Constantine. Przeszedł z potwora miesięcznego książki do szerokiej krytyki Ameryki i ogólnie świata. Sztuka artystów, w tym Steve’a Bissette, John Totleben i Rick Veitch, jest pierwszorzędna i jest tak bogata i bujna, że ​​czujesz się na bagnach Nowego Orleanu lub na ulicach Gotham. Pełny bieg Alana Moore’a jest zbierany w sześć pięknych kolekcji w twardej oprawie. Moją jedyną skargą jest to, że Hardcovers nie mają wiele pod względem dodatków, takich jak komentarze lub szkice.

HULK VISINARY: Peter David Vol. 1

Hulk wizjonerowie to zbiór Run Petera Davida na Hulku. Uważam ten jeden z największych biegów na komiksie superbohatera. Peter David napisał Hulk od ponad dziesięciu lat, a Marvel powoli zbiera swój bieg sekwencją w dobrych oprawach w miękkiej oprawie. David był w stanie przenieść Hulka z bycia bezmyślnym zielonym potworem do szarego (kolorowego) egzekwatora tłumu do wodza w przyszłości do członka panteonu. Dla mnie są to jedne z najlepszych historii, jakie kiedykolwiek napisano o Hulku i nie mogę się doczekać, aż pojawi się następny tom. Do tej pory były około roku i nie miałbym nic przeciwko, gdyby wyszli co miesiąc. Po stronie sztuki masz wszystkich, od Todda McFarlane’a po Dale Keown, Gary’ego Franka, po wiele innych pomiędzy nimi. Porównałbym bieg Petera Davida na Hulku z tym, co obecnie robi Mark Waid na Daredevil. Oczywiste jest, że czytając te problemy, że David miał długi romans z Hulkiem. Jestem po prostu wdzięczny, że podzielamy się z nim.

Odrodzenie #3

Niedawna książka, którą naprawdę mi się podobała, i do tej pory pojawiła się tylko jedna kwestia i została wyprzedana, jest odrodzenie Tim Seeleya i Mike’a Nortona z Image. Jest rozgrywany w Wisconsin i jest powinien dla fanów The Walking Dead. Pod koniec opowieści jest wielkie ujawnienie, które prawdę mówiąc, można było zobaczyć odległość od odległości mili, ale historia i sztuka naprawdę przykuły moją uwagę i bardzo podobała mi się ta książka. Jak zawsze są to moje zalecenia i nie odzwierciedlają myśli ani opinii firmy Westfield lub ich pracowników. Wszelkie przemyślenia, nieporozumienia lub kopie przeglądowe są mile widziane na mfbway@aol.com.

Dziękuję Ci.