Morbius Living Vampire, jest jednym z najbardziej prześladowanych komiksów z epoki brązu dla zapalonych fanów i kolekcjonerów. Roy Thomas odtwarza mit wampirów w Incredible Spider-Man #101 (1971). Zamiast nadprzyrodzonego stworzenia Thomas oferuje nowe naukowe pochodzenie wampiryzmu, wypadek biochemii. Morbius żywy wampir ma pragnienie krwi i wszystkie warunki, aby ją zdobyć: wzmocnione odruch, lot, leczenie, nadludzka siła i przerażające hipnotyczne pociągnięcie krwią czerwonych oczu. Tak potężne jak pazury Morbiusa; Blada w porównaniu z mocą zysków ASM #101. Ta książka wzrosła jak umarłe z powodu względnej zapomnienia dziesięć lat temu. Stając się wielkim kluczem Marvela z losowaniem dwóch grup fanów gatunków: fanami horrorów i niesamowitymi fanatykami Spider-Mana. Czy Morbius i jego groźne marginesy są znaczącą długoterminową inwestycją, czy tylko na pojazd spekulacyjny dla krótkoterminowego?

Niesamowity Spider-Man #101

Morbius Living Vampire, po raz pierwszy pojawił się w Incredible Spider-Man #101 (1971) stworzony przez Stana (The Man) Lee, Roy Thomas (Script) i Gil Kane (Art). Koncepcja biologicznego wypadku Roya Thomasa tworząc wampirów super-naliczkowy, była nowe i zabawne dla tego oldschoolowego gatunku horroru. Wampiry w literaturze fantasy datują się aż do Brama Strokera w 1897 roku. Wcześniej Marvel nie mógł mieć wampirów i innych stworzeń nocy przedstawionych w komiksach z powodu autorytetu komiksu. Z rewizjami CCA do kodu w lutym 1971 r.; Agencja cenzury podniosła ograniczenia dotyczące ssania Nosferatu krwi i innych nadprzyrodzonych horrorów. Morbius był jednym z horrorów tej nowej brązowej epoki komiksów. Teraz prawie pięćdziesiąt lat później te książki mają wartość. Lata siedemdziesiąte były chwalebnym czasem na kreatywność, a wolność wypowiedzi była największym osiągnięciem tej epoki.

Morbius zaczyna jako złoczyńca, a potem ostatecznie staje się antybohaterem. Ale czy to stworzenie nocy jest dobrą inwestycją? Niesamowity Spider-Man #101 w klasie (2.5) sprzedaje za około 100 USD. W wysokiej klasy (9,8) stan mięty idzie aż do 6250 $ FMV. Należy zauważyć, że kopia mięty została niedawno sprzedana za 9000 USD (dzięki czemu moje siekacze rosną).

Efekt Leto

Te osłabione ceny mogą wynikać z wczesnego szumu medialnego na temat Jareda Leto odgrywania roli Morbiusa w Sony Pictures. Jeśli ten ważny katalizator filmowy dojdzie do realizacji; Mógłby wysłać te komiksy powraca „na księżyc!” Film jest samodzielnym filmem z Leto w kluczowej roli Michaela Morbiusa biochemika (źródło: odmiana). Ten film rozpocznie filmowanie w 2018 roku, prawdopodobnie w celu wprowadzenia w 2019 r. Zaangażowanie Leto może zmienić to bardzo oryginalne odtworzenie mitu wampirów; W więcej Moolah, niż możesz liczyć w życiu krwionośli.

ROI na Incredible Spider-Man #101 jest po prostu oszałamiający. Jeśli zastosujemy metodę naukową i podzielimy te zwroty na ich komponenty, daje to wyraźne zielone światło dla dalszych inwestycji. Pierwszy pojawienie się Morbius ASM #101 zwrócił zapierające dech w piersiach wyniki: Komiksy oceniane (3,0) zwrócono dodatnie +54,7%, (4,5) pozytywne +104%, (6,0) Grade dodatnie +47%, (7,0) ROI klasy +54,2 % i bardzo seksowny +60,6% zwrotu z kopii (9,0). Tempo ASM #101 jest naprawdę oszałamiające, a ponad 70 płyt jest handlowanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy. To popchnęło tę prawie 50-letnią książkę do 22. najpopularniejszego wydania z epoki brązu (GoCollect). Z ponad 1900 książkami w spisie powszechnym CGC, ten złoczyńca dopiero zaczyna powstać z grobu i powodować naprawdę oszałamiające wyniki.

Trifecta Tri-Fanged

Elementy tej książki, które sprawiają, że jest to wspaniały zakup w trzech częściach. Po pierwsze, Amazing Spider-Man #101 to kluczowa książka: i pierwszy pojawienie się Morbius Living Vampire. Po drugie, zwroty są znaczące; Z pewnością nie można obecnie przywrócić +104% zwrotu na giełdzie. Zainteresowanie posiadaniem tej książki przed filmem w przyszłym roku stworzyło szaleństwo karmienia (jak paczka rekinów). Wreszcie, jeden z najlepszych aktorów jego pokolenia Jareda Leto zagra w Morbiusa. Ta trifecta dobrych wiadomości sprawia, że ​​posiadanie tego problemu jest koniecznością, a nie luksusem. Ponadto trzy komponenty potwierdzają silną hipotezę zakupu tego problemu jako inwestycji długoterminowej, a przynajmniej do momentu wyjścia filmu. Ten biochemiczny potwór z epoki brązu może wyssać część życia z twojego konta czekowego, ale twoje zyski wzrosną w nocne niebo.

Udostępnij to:
Dzielić

Reddit
Świergot

LinkedIn
Tumblr

Telegram
Pinterest

Facebook
Kieszeń

WhatsApp

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Post Dracula: Marvel Vampireresthe Drive for Human Blood jest podobny do dążenia do komiksów, ale bez pozostawania Gore Gore. Marvel miał kilka interesujących wampirów i bardzo oryginalnych ujęć z ich wersji Draculi w 1972 roku. Od żywego wampira Morbiusa do bardziej tradycyjnego wampira,…
26 lutego 2019in w „Komiksach”null