Ta publikacja jest złożona pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Justice League of America: The Nail: The Total Deluxe Edition

Kolumna KC autorstwa KC Carlson

Nie jestem do końca pewien, czy to wszystko jest dokładne faktycznie. (Teraz jestem selektywnie zapominany o rzeczach, które miały miejsce znacznie ponad 20 lat temu – a także upiększanie rzeczywistości nieco powszechnie tworzy lepszą historię – więc zastrzeżenie.)

W KAŻDYM RAZIE…

Moje pierwsze wspomnienia z satysfakcjonującego Alana Davisa, Marka Farmera, a także Mike Collins (wszyscy brytyjscy artyści komiksowi z powodu słynnego) były na konwencji komiksowej w Londynie w połowie lat 90. XX wieku (prawdopodobnie między 1994 r. A także w 1997 r.). Mniej więcej w czasie, gdy Linia Vertigo została wprowadzona do znaczącego sukcesu, ponieważ podczas jednego konkretnego wydarzenia/imprezy odkryłem się z Alanem, a także Mike’em w rogu lobby, patrząc na znaczącą liczbę „ciekawych” fanów zawrotów głowy. Czterej z nas (głównie w koszulkach lub guzikach, a także w dżinsach) gapili się przed nami dziwność, a przynajmniej myślałem: „Co wydarzyło się z komiksami?”

Kilka minut później zaczęliśmy słyszeć, że fani „dawkowali” napoje z substancjami innych niż alkohol i lód, a także, że co najmniej jeden pracownik DC był celowo „dozowany” przez gościa/fana. Po tym, jak sprawdziłem, czy wszystko w porządku, wróciłem do mężczyzn – z nieco niezwykłą prośbą: czy było gdziekolwiek w Londynie, gdzie mogłem dostać „amerykańskie” jedzenie na obiad? Byłem w mieście przez dzień lub dwa, a także nie jadłem niczego, co było mi znane poza sałatką. Zachichotali, a także po 10-15 minut spacerem, wchodziłem w piątki TGI. Pamiętam, że jedzenie było niezbyt wspaniałe, ale przynajmniej było znajome. Jednak rozmowa (głównie my wszyscy po prostu się zrozumiemy) była jeszcze lepsza.

Legion of Super Heroes #80 Okładka Alana Davisa, a także Mark Farmer

Od wielu lat podziwiałem współpracę Alana, a także Marka, a także naprawdę chciałem, aby wykonali znacznie więcej pracy dla DC, poza okazjonalnym legionem superbohaterów lub opowiadania. Mark Farmer był wielkim fanem Legionu, Alan ciągle mi mówił – co oznacza, że ​​był prawdziwym partnerem kreatywnym, obsługując zadania, które niekoniecznie byłyby jego preferowaną rzeczą, jednak uszczęśliwiłby jego innego artystę. Nie kupiłem tego przez sekundę… Czy widziałeś pracę Alana nad wszystkimi okładkami LSH, a także opowiadaniami?

Nie mów Mike Carlin ani Paula Levitza, jednak stworzyłem jakikolwiek możliwy powód, aby poprosić o „specjalne” lub „coroczne” legion superbohaterów, ponieważ zrozumiałem – Oprócz doskonałej okładki! Jak uważam, że Mark nawet skomponował lub zaplanował kilka z nich.

Początkowo zacząłem współpracować z Alanem, a także Markiem na osłonach LSH, ponieważ rutynowy legion superbohaterów Penciller Lee Moder zawsze był wystarczający w jego terminie, że czułem, że nie mogę uczynić go rutynowym artystą (zrobił to garstka tutaj, a także tam, na początku jego biegu). Więc Alan, a także Mark otrzymał telefon około 1995 roku, a także skończyli około 50 okładek z rzędu dla Legion of Heroes, w tym długo po tym, jak przestałem edytować tytuł (więcej o tym później).

Za brak paznokcia

JLA: Paznokcie #1

Pewnego dnia, we wczesnych latach 90. XX wieku, Alan zadzwonił do mnie, a także powiedział o propozycji, którą przekazał Archie Goodwinowi wiele lat wcześniej, nazywał paznokcie, a sedno fabuły wpłynęło dobrze znany werset Zaczyna się: „Z braku paznokci buta zaginęła”. Pozornie była to propozycja projektu Justice League of America, jednak kiedy Alan zaczął, skończył się wieloma głównymi postaciami DC. Niestety Archie był w tym czasie śmiertelnie chory, a także nie w biurze (zmarł w 1998 r.), Więc nie jest tak naprawdę dokładnie zrozumiałe, jak wiele propozycji Archie sprawdził przed zachorowaniem. Ponieważ w tym czasie skontaktowałem się z DC Alanem, niepoprawnie zapytał mnie, czy mogę spojrzeć na okoliczności, aby zobaczyć, co dokładnie się z tym przyłożyło.

Zaintrygowany, zwróciłem się do pomocy Roberta (mogę zadzwonić do niego Bob) Greenberger, a także w ciągu tygodnia, odkrył to w jelitach biura Archiego. Jak się okazało, było raczej zadaniem, aby go odkryć, ponieważ Bob również znalazł tak wiele działek/scenariuszy dla głównego tytułu Archiego Batman: Legend of the Dark Knight, że ten tytuł był nadal publikowany przez wiele lat po odejściu Archie personel, od czasu głębokości zapasów.

Natychmiast zafascynowała mnie propozycja Alana dotycząca gwoździ po przeczytaniu. Dużą częścią fascynacji dla mnie była prawda, że ​​Alan nie wykorzystał tylko obecnych bohaterów Ligi Sprawiedliwości – Onbył dość dużo korzystał z każdego z nich – plus wielu reszty świata DC, kiedy mógłby je kształtować. Inni postacie obejmowały członków osób z zewnątrz, metalowych ludzi, nowych bogów, Deadmana, Ocienianie Zmieniającego się człowieka, a nawet legion superbohaterów. Ponieważ więc musiałem się sprawdzić, a także skomentować o tym treści LSH, wybrałem (jeśli w porządku z wielkim menedżerem Mike’em Carlinem i innymi), radzę sobie z pracą jako redaktor. Na szczęście po prostu miałem w tym czasie dziurę lub dwie, aby wypełnić mój dokument redakcyjny. Niedawno niedawno odziedziczyłem nowe tytułowe przygody dla świata DC-które w dokładnie takiej samej metodzie, jak paznokcie bardzo potencjalnie zawierało każdą postać DC, która nie była w superman ) Skład Vertigo. (Byłem tak zwabiony, aby spróbować poślizgnąć się w animowanym Sandmanie, jednak miałem już wystarczającą trudność z określonymi ludźmi).

Nie Nazz Nazz

Było też coś w inspirującym wersecie źródłowym, który wciąż grzechotał wokół mojego mózgu. Uznałem to za melodię z lirykiem „Z braku gwoździ, buty został utracony…” Gdzie to wcześniej słyszałem? Kilka dni później grzechotał w moim aktywnym mózgu. Pochodzi z albumu Todd Rundgrena z 1989 roku o nazwie prawie Human. Utwór prowadzący nazywał się (Duh) „The Wanta of a Paznokcie”. Alan był tym zafascynowany, więc szybko przekazałem mu płytę CD, aby mógł usłyszeć z pierwszej ręki. Nie rozumiem Alana, jednak to dziwne połączenie bitowe sprawiło, że praca nad pracą jest dla mnie nieco bardziej wyjątkowa.

Rzeczywista edycja!

JLA: Paznokcie #2

Większość JLA: gwoździe nr 1 poszło całkiem dobrze. Niezwykle trudno było ślinić się na stronach, gdy weszły do ​​biura. Był jeden potencjalnie poważny problem, który pojawił się w pierwszym problemie. W połowie książki Alan stwierdził, że nieumyślnie błędnie numerował jedną ze stron, tworząc problem 49 stron dzieł sztuki zamiast 48. Poszedł już z książką, aby zobaczyć, która strona jeszcze nie narysowała -Jednak ten, który wybrał, był jednym z jego ulubionych (strona 33), z przyjazną ekologiczną latarnią Hal Jordan, która spotyka się z gwiazdą Sapphire (potajemnie-nawet dla niej-stopa zainteresowania Hal Jordan Carol Ferris). Alan narysował wyjątkowo uroczy szafir gwiazdy, który wpłynął na mnie, aby ją uratować.

Powiedziałem mu, żeby się nie martwił. Później tego wieczoru poszedłem z resztą tego pierwszego problemu, aby sprawdzić, czy dwie inne strony, których jeszcze nie narysował, mogą zostać zintegrowane z jedną stroną bez większych problemów. I, jak to się stało, właśnie to zrobiłem – jednak w tym późnym terminie nie pamiętam już, które dwie strony scenariusza zostały połączone. Nie rozumiem też, gdzie jest moja kopia scenariusza. (Jest w jednym z ponad 800 pudełek związanych z komiksami – w tym samymi komiksami. I oczywiście niewiele pudełek jest naprawdę zidentyfikowanych, co naprawdę jest w pudełku).

Dobrze wykonane zadanie, westchnąłem. Wiele artykułów redakcyjnych było znacznie trudniejszych do naprawienia, jednak wydawało się to dość proste-dobrze wykonane zadanie. Szybko nie pamiętałem o tym, a także ruszyłem naprzód. Ku mojemu doskonałej niespodziance było to, że wiele lat później w domu dostarczono duży pakiet. Od kilku lat nie byłem z dala od komiksów, więc szybko nie przyznałem, że pakiet był dla sztuki komiksowej. Kiedy to zobaczyłem, sprawił, że płakałem. Była to strona 33 Problem nr 1 paznokcia – z wyjątkiem tego, że nie była to tylko strona – była to oryginalna sztuka strony! Oprócz tego jest wpisane: „Do KC: Liczne podziękowania za wszystko, co przyczyniłeś do paznokcia. najlepsze życzenia, Alan Davis. ” Strona została podpisana przez Marka Farmera.

Wisi w pobliżu mojego biurka z innymi cennymi oryginalnymi dziełami LSH: strona 16 Legionnaires #66 autorstwa Mike’a Collinsa z historii napisanej przeze mnie przedstawiającego wydarzenia z przedłużonej daty między malejącym fioletem, a także odbijającym młodego chłopca-który może lub nie może, ale nie może, ale nie może, ale nie może, ale nie może, ale nie może, ale nie. Opieraj się na rzeczywistych ludziach, a także na wydarzeniach – a także na stronie 23 Legion of bardzo bohaterów nr 80, w których artyści Lee Moder, a także Ron Boyd, aby narysować mnie jako oficjalnego nosiciela flagi LSH. (Flag Boy! – Wyglądam okropnie w Spandex!)

Plakat Legionu Davis & Farmer

Oprawiony jest również dwustronny plakat marketingowy Legion of Super Heroes/Legionnaires Comics Circa 1997, który DC masowo niedoceniał. Te prezenty były tak widoczne, że zniknęły w ciągu kilku godzin, od dowolnego programu, w którym zostały po raz pierwszy dostarczone. Obejmuje to podobnie sztukę Alana Davisa, a także Mark Farmer, a także zawsze używam tego plakatu jako dowodu, że Alan naprawdę lubi LSH (pomimo jego zaprzeczeń!) Ze względu na różne twórcze oskarżone postacie, które znajdują Plakat (włączę, że być może Mark pomógł w kilku). Wszystko, co zrobiłem, to zaoferować listę kompletnych, obecnych postaci do uwzględnienia. Dodali zabawne!

Witam, powinienem iść…

Tak… Nigdy nie ukończyłem edycji paznokcia. Z pewnością odszedłemDC mniej więcej w tym czasie, kiedy #1 był skończony, jednak nie odkąd byłam wściekła i wyskoczyła lub coś znacznie bardziej dramatycznego. To było naprawdę, odkąd Johanna (wtedy webmaster DC) zwróciła uwagę, by opuścić pracę. DC, będąc DC – odkryłem, że to zrobiła, kiedy mój menedżer Mike Carlin zaatakował do mojego biura około 10 sekund po tym, jak J. złożył jej uwagę, a także krzyknął: „Więc kiedy miałeś mi o tym powiedzieć?” Nie miałem absolutnie żadnego pojęcia, o czym krzyczał, ponieważ jeszcze z nią nie rozmawiałem. To wydarzyło się kilka minut później po tym, jak Mike zgięła moją ramę drzwi, wrzucając moje drzwi w jego metodzie. Mike najlepiej było, kiedy bardzo wybrałem, że znacznie lepiej mi było z Johanną niż z Crazy Mike jako moim szefem, więc zachowałem swoją sztuczkę na temat pozostawienia DC przez kilka więcej tygodni (najwyraźniej nieumyślnie doprowadziła Carlin bardziej szaloną, A przynajmniej powiedziano mi), a także zakończone jak liczne prace, jak to możliwe w ciągu następnego miesiąca lub dwóch. Dziwnie, kiedy złapałem pociąg do Richmond, Wirginia (gdzie Johanna poszła blisko swoich ludzi), bez wiedzy Mike Carlin był dokładnie tym samym pociągiem (jadąc do D.C., snicker…), więc siedzieliśmy razem jak razem, siedzieliśmy razem jako Cóż, jak wyszedł ostatnie szalone kilka miesięcy – a także ostatecznie rozstał się jako przyjaciele.

W DC nie spalono też mostów, ponieważ powitano mnie około roku później, aby pomóc w letniej reakcji produkcyjnej dla wielu zebranych książek ze starym kumplem, a także byłym współlokatorem Dale Crain. Ponadto przyciągnąłem wiele stu dolców, aby przejść do Johanny, a także moje wydarzenie ślubne DIY w Nowym Jorku (Recepcja obok świata znana Radio City Music Hall), a także udałem się przez wiele dobrych przyjaciół DC jako dobrych przyjaciół dobrze, a także żywiciele. Nawet Mike Carlin był tam!

Pod moją nieobecnością Peter Tomasi przejął paznokcie i był przypisanym redaktorem (zgodnie z wytycznymi DC). Alan mówi mi, że on i Pete dogadał się w projektach, a także nie mogłem być o wiele bardziej zadowolony z tego, że tak się stało. Przez jakiś czas czułem, że żałuję, że nie mogłem zobaczyć pracy do końca, jednak zdecydowanie nie żałuję mojej decyzji, aby opuścić DC z Johanną, ponieważ jesteśmy teraz na 18. roku życia niezwykle zadowolonego małżeństwo.

Oooo… Book-in-Hand… ładna…

JLA: Paznokcie #3

Niedawno dostałem kopię Justice League of America: The Nail: The Total Deluxe Edition. Dziel Przeważnie o nas, opracowując szczegóły, aby wreszcie zdobyć oryginał paznokcie na tory. Alan przeprowadził mi wywiad kilka miesięcy temu, co było fajne! Miałem również wywiad z Alana online na temat JLA: The Paznokcie na scenie w The Heroes World Show w 1998 roku. Pytam, czy ktoś to nagrał?

Oto moja teoria o tym, dlaczego Alan, a także tak dobrze razem pracuję: Alan urodził się 24 dni przede mną w 1956 roku – w roku, w którym narodził się Srebrny Age Flash! Alan urodził się 16 dni przed pierwszym pojawieniem się Flasha. Urodziłem się 7 dni później. Oboje mamy doskonały podziw, a także w przypadku komiksów z epoki srebrnej.

Bardziej dziwne liczby Fakty: Alan Davis urodził się 18 czerwca 56. JLA: Paznokcie nr 1 pojawił się po raz pierwszy 17 czerwca 98. Co za doskonały prezent urodzinowy!

________________________________

KC Carlson Sez: Oto jeszcze jeden dziwny przypadek: zarówno mój redaktor Roger Ash, jak i niedawno miałem niewielkie leczenie chirurgiczne (24 października 17). Mam nadzieję, że tym razem lekarze dostali głowy na najlepsze ciała. To było dość krępujące, że ostatnim razem, kiedy się mylili…

Westfield Comics nie ponosi odpowiedzialności za głupie rzeczy, które mówi KC. szczególnie rzecz, która naprawdę cię zirytowała. Alan porzucił mi jeszcze jedną niespodziankę metodą swojego wprowadzenia do Justice League of America: The Nail: The Total Deluxe Edition. Ma trzecią JLA: fabuła paznokci: ostatni paznokieć! Być może wymagam od emerytury przez około rok. (Przeważnie odkąd chcę to sprawdzić!)