Niedawno miałem okazję przeczytać Immortal Era: numer 1 zupełnie nowego komiksu, Immortal Era. Możesz przeczytać moją recenzję tutaj Immortal Era nr 1 Projektant i pisarz nowej książki daje komiczne lata ekskluzywny wywiad na temat jego nowej książki.

Odpowiadałem projektantowi Edwardowi Davisowi, o jego inspiracjach i cierpliwości związanej z publikowaniem własnego komiksu.

To twój pierwszy komiks i piszesz od lat. Jak poszedłeś od opublikowanego poety w klasie 5, do nauczania pisania, do opublikowanego pisarza komiksów?

Wszystko sprowadza się do pasji do opowiadania historii. Zacząłem pisać historie, kiedy miałem 5 lub 6 lat i nigdy się nie zatrzymałem. Chciałem podzielić się swoją pasją z innymi, co doprowadziło do zawodu w edukacji. Publikowanie mojego komiksu sprowadza się do Kevina Smitha. Kilka lat temu poszedłem do jego komiksowego panelu, a on mówił o tym, jak twórcy mają teraz całą moc. Kiedy to usłyszałem, dotyczyłem świadomości, że nie muszę czekać, aż ktoś inny opublikuje moją historię. Zamiast tego wszystko było pod moją kontrolą.

Motywacje Davisa do zostania pisarzem komiksów po rozpoczęciu formalnego wykształcenia na piśmie pochodzą od weteranów komiksów. Jego wpływy i inspiracje pochodzą z legend w branży komiksów.

Jakie są Twoje wpływy komiksu lub pisania? Kto zainspirował cię do zostania pisarzem?

Moje największe wpływy w komiksach to Garth Ennis i Neil Gaiman. Podnieśli komiksy na nowe wyżyny w latach 80. i 90. Podczas gdy Marvel i DC wydali po raz pierwszy jeden chwytliwy crossover, ci dwaj opowiadali ogromne i bogate historie, które pozwoliły komiksom odzwierciedlać powieści po raz pierwszy.

W kontekście zarówno Ennis, jak i Gaimana wykroczyły poza komiksy. Ponieważ kult Enni hit The Kids stał się najnowszą oryginalną serią Amazon Prime Video. Gaiman jest literacką w wielu kręgach, a nie tylko pisarzem komiksów. I nawet Gaiman zobaczy również, że jego Epos Sandmana dostosował się również do nowej serii.

Nieśmiertelna era Davisa opowiada o dystopijnej przyszłości, w której ludzie już nie umierają. Niewątpliwie jest haczyk do założenia, ale jest to w przeciwieństwie do normalnej historii „zombie”. Dystopijna przyszłość jest powszechnym tropem dla filmów i komiksów. Jednak własna inspiracja Davisa i pomysł tej historii pochodzi z mało prawdopodobnego materiału źródłowego.

Obraz za pomocą Edwarda Davisa.

Jaka była początkowa idea Immortal Era?

Immortal Era początkowo pochodziła z czytania podróży Gullivera w klasie literatury angielskiej. Guliwer odwiedza naród Luggnagg, gdzie ludzie są nieśmiertelni, ale wciąż mogą się starzeć. Zacząłem pisać notatki dla Immortal Era natychmiast po przeczytaniu tej historii, i stamtąd rośnie.

Twój Kickstarter wspomina, że ​​od 25 lat miałeś pomysł na Immortal Era. Jak pomysł przeszedł od koncepcji do gotowego produktu? A jak mogłeś być tym pacjentem?

Pomysł bardzo powoli przeniósł się od koncepcji do gotowego produktu. Początkowo planowałem wydać to jako powieść. Miałem pierwszy szkic, ale nigdy nie miałem odwagi, by przedłożyć go żadnym wydawcom. Dopiero kiedy poznałem mojego literatury Manny’ego Hernandeza, który powiedział mi, że pomysł stworzy dobry komiks, że naprawdę zacząłem się z tym poruszać.

Czy zmieniający się krajobraz polityczny i społeczny przez te lata wpłynął na pomysł historii? A jeśli tak, jak ewoluował ten pomysł?

To zabawne czytanie notatek przez lata. W pisaniu zmieniają się różne krajobrazy polityczne. Mogę łatwo wybrać, kto był w biurze, po prostu sprawdzając notatki. Staram się, aby historia była polityczna. Ale nieuniknione jest, że niektóre z moich uczuć na temat krajobrazów politycznych i społecznych znalazły się w historii.

Oprócz panelu komiksowego Davis pojawił się niedawno w odcinku podcastu Fatmana Kevina Smitha Beyond w ramach publiczności na żywo. W tym odcinku Davis ujawnia wpływ Kevina Smithsa na niego i to, jak jego słowa podsyciły motywację Davisa do dalszego dążenia do tworzenia własnej treści w świecie przesyconym. Znając jego powinowactwo do Smitha, który sam jest maszyną popkultury, musiałem zapytać, czy nieśmiertelna era składa się z jakichkolwiek jaj wielkanocnych na inne treści. Nie rozczarowałem się.

Czy są jakieś wpływy, hołd lub hołd dla innych dzieł, które Cię zainspirowały, do których wspomniałeś w epoce nieśmiertelnej?

W książkach rzucane są niewielkie odniesienia do popkultury. W numerze 1 ARI nazywa podziemia jako otwór rozpaczy, który jest ukłonem wobec panny młodej księżniczki. Odnosi się również do Miguela jako „złej matki -”, który składa hołd mojemu ulubionemu filmowi wszechczasów miazgi.

Jak ustaliłeś ten świat oprócz (być może) podobnej koncepcji apokalipsy zombie?

Myślę, że to, co w końcu go wyróżni, to mitologia. W numerze 2, powód, dla którego ludzie nie umierają, ujawnia się, a mitologia świata zaczyna się rozwijać.

W jego sercu, co by powiedziałby to nieśmiertelneERA naprawdę jest?

Myślę, że Immortal Era to opowieść o znalezieniu nadziei w najrestolniejszych sytuacjach i sile rodziny.

Podczas swojej wyjątkowo doskonalonej cierpliwości do opublikowania własnego komiksu Edward Davis zebrał wiele pomysłów na handel. Będąc jedną z niewielu osób, które uczyniły jego pasję w rzeczywistości, na własnych warunkach. Kończy nasz wywiad, dzieląc się słowami mądrości dla innych, którzy mogą znajdować się w podobnych sytuacjach.

Zachęcam ich do zrobienia tego! Twórcy mają dziś tyle mocy, a jeśli masz historię, którą chcesz powiedzieć, nic nie powstrzymuje cię od powiedzenia.

Immortal Era Issue #1 jest teraz w sprzedaży w wybranych sklepach z komiksami.