Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Zatłoczona okładka nr 1 autorstwa Ro Steina i Ted Brandt

Pisarz Christopher Sebela jest znany ze swojej pracy nad Heartthrob, Injustice: Ground Zero, Escape From New York i wiele więcej. Jego najbardziej obecny komiks, zatłoczony, odbywa się w najbliższej przyszłości, w której wszystko może być finansowane z tłumu, a nawet zabójstwa. Dużo podzielił się tą pełną akcji nadchodzącej serii z Image z Rogerem Ashem z Westfield.

Westfield: Jaka była geneza zatłoczonego?

Christopher Sebela: Nie jestem do końca pewien, z którego pochodzi dokładne miejsce. Myślę, że to tylko ja na dymie na tylnym pokładzie, kiedy byłem w pełnym wymiarze godzin. Prawdopodobnie coś w wiadomościach zainspirowało początkową myśl, ale miałem pomysł na to naprawdę popsuły wizję finansowania społecznościowego, w którym celem było zdobycie wystarczającej liczby gniewnych ludzi, aby zebrać wystarczającą ilość pieniędzy, aby zapłacić zabójcy, aby zabić każdą osobę, którą nie lubi . Na przykład, tak wysoko, jak tylko mógłbyś, jeśli masz wystarczającą liczbę ludzi, aby wrzucić pieniądze, ktoś zaryzykuje to na tak dużą wypłatę.

To ogólnie wszystko, co miałem przez kilka lat. Z pewnością pomyślałem, że ktoś inny się do tego dojdzie, więc starałem się nie być do tego zbyt przywiązany. Ale potem nikt tego nie zrobił i udało mi się w końcu ominąć haczyk książki i zacząć budować świat i postacie, aby żyć w niej. To była znacznie trudniejsza część. Łatwo jest powiedzieć komuś o fajnym haczyku i pozwolić, aby olśniewał go, gdy się pocijesz w tym wszystkim, co masz. Czułem się, jakbym musiał poczekać na coś idealnego, aby wypełnić tę przestrzeń i na szczęście stało się to w idealnym czasie, zaledwie miesiąc lub dwa, zanim poznałem Ro i Ted i zaczęliśmy rozmawiać o współpracy nad czymś.

Zatłoczony #1 Przegląd Page 1

Westfield: Wygląda na to, że prawie codziennie słyszysz o tym, że ktoś jest nękany lub zagrożony online. Czy to w ogóle zagrało w serii?

SEBELA: Trudno uniknąć tego elementu. Jednak nie jest to przedmiot naszej książki. To, co naprawdę najbardziej utknęło w mojej głowie, jeśli chodzi o to, co by się stało, gdy Reapr zaczął być używany przeciwko zwykłym ludziom, była kobieta, która napisała na Twitterze, zanim jej samolot wystartował, że jest w drodze do Afryki, a potem powiedziała coś ładnego Potem bez klasy. Więc kiedy była w powietrzu przez wiele godzin bez dostępu do Internetu, ten tweet przetoczył się w mediach społecznościowych i wydawało się, że cały Internet był przeciwko niej na każdym poziomie. Ten pomysł, że siedzi w samolocie nad oceanem, bez pojęcia, co na nią czeka, kiedy wyląduje. Tak widzę, jak platforma naprawdę działa. Ktoś spieprzy i wystarczająco dużo ludzi chce, aby płacą z różnych powodów, aż w końcu zebrał wystarczającą ilość pieniędzy, aby tak się stało.

W dzisiejszych czasach jest dużo gniewu, z nich uzasadnione, i przychodzi w parze z tym poczuciem, że jest całkowicie bezsilny, aby naprawdę zmienić wielkie rzeczy, które najbardziej nam zagrażają. W obliczu tego rodzaju braku przyszłej klimatu, w pomieszany sposób, ReproP wydaje się być cholernym promieniem słońca. Naprawdę możesz coś zmienić, wszystko, co musisz zrobić, to dać trochę pieniędzy i wyrzeźbić trochę swojej duszy. Nie popieram tego, ale sposób, w jaki to widziałem, szczególnie w dzisiejszym klimacie, ułatwił zobaczenie, jak coś takiego może się wystartować.

Zatłoczony #1 Przegląd Page 2

Westfield: Czego mogą się doczekać książki?

SEBELA: To duża, rozległa podróż książki w jednej możliwej przyszłości, w której każda osoba może być zabójcą, jeśli jest wystarczająco zdesperowana. Ale choć nasza koncepcja jest mroczna, książka, która z niej wychodzi, jest jasna, kolorowa i zabawna. To rodzaj science fiction, horror, pełna akcji książka kryminalna. Kiedy zacząłem ją wymyślić, wydawało mi się dużo ponury książka, ale kiedy pojawili się Charlie i Vita i kiedy Ro i Ted zaczęli rysować książkę, oparłem się w innych kierunkach. Wiedziałem, że mogą zarządzać wszystkim, co na nich rzuciłem, więc zacząłem naprawdę się na tym rozciągnąć. To absolutnie jedna z moich książek, o której jestem bardzo zachwycony i najszczęśliwszy i myślę, że każda osoba, która lubiła moje rzeczy wcześniej, naprawdę spodoba się ta.

Zatłoczony podgląd nr 1 Strona 3

Westfield: Kim są główni bohaterowie, których spotkamy?

SEBELA: Naszymi głównymi bohaterami są Charlie i Vita. Charlie pracuje w gospodarce akcji – ma dziesiątki miejsc pracy na kilkudziesięciu różnych platformach i aplikacjach, dzięki czemu może spacerować w ciągu jednej minuty i zabierać pasażera w samochodzie, aby zabrać je na lotnisko w następnym. Jest Hustlerem, próbując utrzymać głowę nad wodą, bez rzeczywistego znaczenia. Pewnego ranka budzi się, aby dowiedzieć się, że wszyscy chcą, aby jej nie żyje, ponieważ otwiera się na niej kampanię RepR, która zebrała już ponad milion dolarów od tysięcy ludzi. Nie ma pojęcia, dlaczego i kto to zaczął, więc próbuje znaleźć ochronę, aby utrzymać się przy życiu.

Vita to ochroniarz w aplikacji podobnej do Uber do ochrony o nazwie DFend i jest jedyną, która odpowiada na prośbę Charliego. Vita to trochętajemnicy, kiedy zaczynamy. Czuje się jak naprawdę twardy, bezsensowny ochroniarz, ale w środku jest trochę bałaganu, ponieważ próbuje znaleźć pracę z ponurą oceną 1.4 gwiazdek na plecach. Charlie, będąc tak dużym źródłem uwagi dla wszystkich, którzy chcą ją zabić i zarabiać, czuje się jak szansa Vity, aby wrócić do gry. Pojawia się więc z Charliem, który regularnie testuje granice Vity i stara się utrzymywać swoje życie, podczas gdy Vita jest zajęta próbą utrzymania ich obojga przy życiu.

Zatłoczony #1 Przegląd Page 4

Westfield: Czy zwrócisz się do tego, jak zmieniło się społeczeństwo, aby dozwolone zabójstwa finansowane ze środków społecznościowych?

SEBELA: Tak. Nie wszystko na raz. W pewnym sensie staramy się to rozłożyć wraz z naszą główną historią. Na tym świecie jest to dobrze ugruntowany fakt życia wielu ludzi, więc nie chcemy zamieścić rzeczy do zatrzymania i przeliterować, jak zmienił się świat. Mamy nadzieję, że, gdy idziemy, większy świat ujawnia się w kawałkach, a ludzie mogą stworzyć część historii dla siebie. Jestem wielkim wierzącym w dawanie czytelnikom wystarczającego i ufając, że chcą lub są gotowi spekulować na temat niektórych rzeczy, w które wyraźnie się nie dostajemy.

Ponieważ RepR jest tak dużą częścią tego świata, będziemy zanurzyć się w dość głęboko, aby zobaczyć, jakie efekty ma na społeczeństwo, ale być może nie w sposób, w jaki ludzie oczekują. Istnieje zabawna spekulacja z książką, która odbywa się w najbliższej przyszłości, próbując przewidzieć, co dzieje się teraz z zszywkami naszego życia. Zobaczymy też coś o tym, dokąd wszyscy zmierzamy, a potem to, co się stanie, gdy rzucisz na to coś takiego. Spoiler: Prawdopodobnie nie świetne wyniki.

Zatłoczony #1 Przegląd Page 5

Westfield: Pracujesz z artystami Ro Steinem i Tedem Brandtem w serii. Co możesz powiedzieć o swojej współpracy?

SEBELA: RO & TED są niesamowici, aby być bardzo szczerym. Czuję się jak najszczęśliwsza osoba w komiksach, ponieważ wykonują świetną pracę, ale nie mieli własnej książki, aby naprawdę się zginąć i miałem szczęście, że patrzyli, kiedy zatłoczyłem się na stosie boisk. Ta książka śmierdzi bez nich. Są nie tylko świetni w budowaniu i tworzeniu tego bardzo bliskiego świata, ale ludzie siedzą wokół rozmawiają tak dramatycznie, jak ludzie, którzy wybijają się z siebie. Dam im skrypty z 5 stronami panelowymi, które wysyłają z powrotem z 12 paneli. Są po prostu absurdalnie utalentowani i mądrzy, co robią. Nie mogłem być szczęśliwszy, gdybym miał ich jako moich współtwórców tej książki. Oni, kolory Triony, literowanie kardynała, jest to książka, w której zespół naprawdę nuci i jest to rzadka rzecz w komiksach (lub gdziekolwiek), więc cieszę się, że głównie ze mną rozmawiają.

Zatłoczona okładka Rachael Stott

Westfield: Jakieś zamykające komentarze?

SEBELA: Mamy już 4 problemy w tej książce i każda z nich staje się lepsza niż ostatnia. I zaczęliśmy całkiem świetnie. Nie wiem, nie jestem przyzwyczajony do bycia takim prawem, otwarcie zawroty głowy z powodu książki, którą wypuszczam, ale ta, wyskakuję ze skóry, aby pokazać wszystkim, nad czym pracowaliśmy ostatni rok.