Kiedy ujawniono pierwszą fandom DC, miało to być rozległe wydarzenie online w ciągu 24 godzin z znacznie więcej materiału, niż jedna osoba mogłaby wziąć w tym czasie. Ostatecznie został osadzony i podzielony na kilka dni. Niemniej jednak był to duży sukces zarówno pod względem oglądalności, jak i produkcji zdarzeń online. Czy z DC Fandome 2021 za nami, czy był to również sukces? Cóż, pod względem oglądalności. W ubiegłym roku 8-godzinny program widział około 22 milionów ludzi. Według DC w tym roku oglądalność potroiła skróconą wersję 2021 do 66 milionów. Program odbył się w ponad 220 krajach z 12 językami, a także wyprodukował tyle samo w Internecie, co ten pierwszy. Przez praktycznie dowolny rodzaj metryki prezentacja fandomu DC 2021 była sukcesem online.

Jednak gdy świat powoli wraca do osobistych wydarzeń, jaka jest przyszłość czegoś takiego jak DC Fandome? Czy to był początek tych egalitarnych wydarzeń reklamowych dla ogromnych studiów? Przeważnie te biznes zwracają się do komicznych konwencji, zwłaszcza Comic Con San Diego. Jednak prezentacja komiksowa w domu pozostawiła wiele do życzenia. Disney miał już własne wydarzenie, D23. Podobnie jak w ciągu ostatnich dwóch lat udowodniły, że Warnermedia może również wspierać takie wydarzenie, nawet jeśli koncentruje się tylko na jednej małej części ogólnego imperium medialnego.

Poświęćmy chwilę, aby spojrzeć na to, co DC Fandome zrobił najlepiej, a także gdzie może się poprawić. Wyobraźmy sobie także, jak te wydarzenia mogą wyglądać w mniej zamkniętej przyszłości.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Dlaczego uważam, że DC Fandome 2021 był prawie ogólnym sukcesem

Zdjęcie przez ScreenGrab

Osobiście zachwycałem się prezentacją w tym roku, choć czułem się tak dobrze. Jak powiedziałem, w zeszłym roku mieli 8 godzin do wypełnienia (a także podobnie tyle materiału zarezerwowanego na drugi dzień). Szczególnie uważałem, że sekcje skupione na Czarnym Adamie lub Aquaman 2 były wyjątkowo pośpieszne. Mogli zorganizować krótką dyskusję z panelami Zoom/Skype, a także zapewnić wstępnie zawarty czas na oddychanie w sercach fanów. Należy nie zgodzić, że szybka prędkość „utrzymuje energię”, jednak uważam, że ostatecznie sprawiła, że ​​krótsza prezentacja poczuła się dłużej niż była. Do diabła, nawet upieczone przerwy w toalecie pokazujące sztukę fanów, cosplay, a także przyczepy odtwarzające, a także pakiety wstępnie zawarte, pomogłyby.

Wydarzenie odbyło się przez Tiffany Smith, aktor, który pojawił się w Masters of the Universe, kluczowej roli, a także innych niszowych obszarach maniaków. Ponadto Candice Patton z Flash dostarczyła „wiadomości”, ukłon w stronę swojej postaci reporterowej Iris West. Były również dobre przedłużone segmenty, takie jak obsadowa dyskusja na temat ostatniego sezonu Supergirl. Podobnie naprawdę zachwyciłem się przedłużoną sekcją, mówiąc o przyszłości komiksów Milestone, w tym o nowym filmie funkcyjnym. Po raz pierwszy spojrzeliśmy na Naomi Avy Duvernay, a także nowy film Blue Beetle. Jest o wiele więcej niż film Flash, a także Batman, aby fani DC mogą być zachwyceni.

Zdjęcie przez ScreenGrab

W tegorocznej prezentacji brakowało również ciężkiego komponentu fanów. Włączenie bzdur fanów, od zdjęć cosplay po niewygodne filmy, pomaga to, że wydarzenie jest mniej podobne do prezentacji biznesowej. Z czysto fanów widziałem, jak bardzo mnie zachwycam. Jako ktoś, kto patrzy na tę kiepską firmę tego, co to jest, DC Fandome wydaje się być przyszłością wydarzeń fanów.

Jako Ann Sarnoff, przewodnicząca, a także dyrektor generalny Warnermedia Studios, a także sieci stwierdzone w oświadczeniu:

„Dzięki Triple the Fan Web Ruchu Web w zeszłym roku DC Fandome 2021 przekroczył wszystkie nasze oczekiwania. Nadal wprowadzamy innowacje w branży obsługi naszych fanów, a także nie mogę przecenić wyobraźni, a także trudnej pracy, która trafiła do tego niezwykle wyselekcjonowanego, światowego wydarzenia cyfrowego. Zapewniliśmy fanom to, czego pragnęli – niezwykle najlepszy ze wszystkich rzeczy DC – a także ich interakcja, a także reakcja były fantastyczne. Jesteśmy tak samo podekscytowani, jak mają one zapewnić wszystkie fantastyczne materiały podświetlone Fandome DC. ”

Kiedy dwa lata temu skomponowaliśmy historię San Diego Comic-Con, zachwycaliśmy się dokładnie tym, jak to nerdy spotkało się najważniejszym etapem promocji rozrywki w domu. Jednak jeszcze przed Covidem jego dominacja była zagrożona. Połączenie praw do najbardziej cenionych franczyz w rękach zaledwie kilku studiów mogą zrobić swoje. Od wydarzenia Star Wars po DC Fandome, znacznie bardziej skoncentrowane, a także szczególne wydarzenia wydają się najlepszymi silnikami szumu. Teraz, gdy może być prezentacja na miejscu, a także online? Wydarzenia te mogą przełom od niszowych odbiorców po światowe wydarzenia popkultury. a także w przeciwieństwie do SDCC lubNYCC, nie oczekują, że te wydarzenia osiągną zysk. (Chociaż szybko mogli.)

Szczerze mówiąc, ciągły sukces w 2021 r. Dla DC Fandome sugeruje mi, że zbudowanie w kierunku ogromnego wydarzenia osobistego jest prawdopodobną trajektorią. Zwłaszcza jeśli Warnermedia wreszcie kończy się biznesem dla rodziców myślenia o rozwoju, a także kreatywności.

Możesz zobaczyć segmenty DC Fandome 2021 na różnych kanałach YouTube Warnermedii.

Co według ciebie DC Fandome 2021, sukces czy porażka? Podziel się swoimi reakcjami, niezbędnymi chwilami, a także przemyśleniami na temat przyszłości wydarzenia w komentarzach poniżej.