Ta publikacja jest złożona w ramach:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Kc

autor: KC Carlson

Wcześniej w kolumnie KC: komiksy wykorzystywane do oferowania milionów egzemplarzy (w wspaniały dzień – zwykle było to tylko wiele tysięcy). Teraz nie. Gdzie poszli wszyscy ludzie?

A może umieścić to nawet w stępionych warunkach: dlaczego ludzie nie otrzymują komiksów więcej?

Ale najpierw trochę wyjazdu na odgrywanie ról…

TYLKO WYOBRAŹNIA!

Wyobraź sobie, że jeśli chcesz, że używasz peleryny. a także obcisłe ubrania w kolorach, które powodują wibrację oczu. Potem… poczekaj chwilę! Nie tego rodzaju odgrywania ról !!

Okej, udawaj przez chwilę, że nic nie rozumiesz o komiksach. Nawet nie rozumiesz, że istnieją, ponieważ nigdy ich nie widziałeś. Jednak pewnego dnia widzisz batman lub film X-Men. Jak wierzysz, to naprawdę fajne. Jednak możesz nie rozumieć, że były oparte na komiksach. Możesz wierzyć, że Batman był oparty na tym starym programie telewizyjnym. (I pytają dokładnie, w jaki sposób, u licha, otrzymali z tego pomysły na film!) Prawdopodobnie widziałeś jedną z wielu kreskówek Batmana w telewizji-dokładnie tak samo z X-Men. Nie ma nic, co można połączyć z filmami z komiksami, z wyjątkiem tego, że „na podstawie pomysłów z… komiksów… opublikowanych przez…”, a także kto będzie pamiętać, że po dwóch godzinach podniecenia na dużym ekranie?

Nie ma żadnych prawdziwych dowodów z filmów, które Marvel, a także DC naprawdę tworzą komiksy. Ich logo filmowe subtelnie to sugerują. Jeśli jednak nie rozumiesz, na co patrzysz, nie rozumiesz, że są to zdjęcia z komiksów z dużą prędkością. Nie widzisz, czym jest komiks. Naprawdę rozumiem ludzi, którzy uważają, że „Marvel” to tylko firma, która sprawia, że ​​filmy o superbohaterach.

Pamiętaj, że w prawdziwym świecie nie było wielu rzeczywistych rzeczy, które przypominają ludziom nie-komiksów, że komiksy nadal istnieją. Nie było ich często widzianych w typowych lokalizacjach, biorąc pod uwagę, że lata 80. Wiele osób pamięta o nich tylko wtedy, gdy byli dziećmi. Kiedy Superman „umarł”, a także był to ogromna sprawa medialna (głównie od powolnego dnia wiadomości), to miejsce, w którym ten dzień słyszał: „Nadal je robią?” (Właściciele sklepów z komiksami, a także pracownicy rozumieją, że to numer 1, gdy ktoś przypadkowo wpada do komiksu po zakupie w sklepie zoczniejszym na zabawki do żucia.)

Jeśli nie rozumiesz, że komiksy istnieją, dlaczego miałbyś w ogóle wierzyć, że byłyby sklepy z komiksami? Dokładnie jak możesz zrobić ten skok logiki?

Ale rozumiemy również, że (wciąż nie rozumiesz niczego o komiksach) przypadkowo wpadłeś w jeden. Wierząc w swoje pozytywne doświadczenie w filmie, zauważasz, że są tam Batman, a także komiksy X-Men. Nagle jesteś w niebie.

Ale potem spojrzysz dalej. Zaczynasz zdawać sobie sprawę, że istnieje wiele komiksów Batman. Oprócz wielu komiksów X-Men-a także wiele z nich z postaciami, których nie potwierdzasz z filmów. Na szczęście jesteś w sklepie komiksowym, w którym urzędnik naprawdę przychodzi tyle samo, ile pomoże (rzadszy, niż myślisz), a także przestrzeganie rozmowy ma miejsce:

Tradycja X-Men #254

Urzędnik: Czy mogę ci w czymś pomóc?

Ty: Och, jestem ciekawy komiksów X-Men. Naprawdę podobał mi się ten film. Wydaje się jednak, że istnieje wiele postaci, których nie wiem.

Urzędnik: Tak, jest wiele X-Men. około 200 z nich.

Ty (zdumiewany): 200?!?

Urzędnik: Istnieje tam, aby być o wiele więcej! Jednak Marvel zabił ich wiele jakiś czas temu! Tam jest, aby być ich taką, ich wiele!

Ty: 200 to dużo! Powiedz, że widzę cyklopy na wielu tych okładkach… czy on nie żyje?

Urzędnik: Nie w komiksach.

Ty: Jednak w filmie…

Urzędnik. O tak. Umarł w filmie.

Ty ale…

Urzędnik: Potiski nie mają naprawdę nic do zrobienia z komiksami.

„Okej” – myślisz. „To jest dość mylące. Być może muszę spróbować Batmana. ” Podnosisz obecny problem Batmana.

Ty: czy to dobrze, jeśli zajrzę do środka?

Urzędnik: Dobra, jednak nie ma czytania!

Ty: co-?

Urzędnik: Nie, w porządku. Dziś jest powolne…

Więc otworzysz książkę, a także zaczynasz czytać. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że czytasz o Dicka Graysona – nie Bruce Wayne.

Ty: Rozumiesz mnie. Jestem zdezorientowany… Batman to Dick Grayson?

Urzędnik: O tak, Bruce zmarł.

Ty (niewierząc): Co? Kiedy to się stało?

Urzędnik: Och, on nie jest naprawdę martwy. Darkseid wysadził go, a także przez jakiś czas był uwięziony w prehistorycznej przeszłości. Więc Dick był Batmanem, ponieważ wierzył, że Bruce nie żyje. Jednak teraz Batmana.

Ty: Więc Dick nie jest już Batmanem?

Urzędnik: Och nie, wciąż jest Batmanem. a także Bruce jest nadal Batmanem. Jednak nie cały czas. Teraz szkoli ludzina całym świecie, aby być Batmanem. Właśnie tutaj – wszystko tutaj.

Batman Incorporated #5

Podaje ci kopię Batmana Incorporated. Przewracasz to. Nie rozumiesz żadnego rodzaju.

Urzędnik: To świetnie, prawda? Morrison jest geniuszem. Jednak naprawdę podoba mi się jego wcześniejsze rzeczy Batmana, w których integruje wiele pomysłów z Batman Comics z lat 50. Jest też kilka z nich. Niesamowite rzeczy!

Ty: Jest 60 lat komiksów Batman?! (Pamiętaj, że tego nie rozumiesz!)

Clerk: Właściwie jest ponad 70 lat komiksów Batman. Po raz pierwszy pojawił się w 1939 roku!

Naprawdę?

Niestety patrzysz na obie komiksy w twoich rękach. a także umieść je z powrotem na stojaki. Patrzysz na resztę wielkiej ściany komiksów, jednak jest to dla ciebie czterokolorowy rozmycie. Cokolwiek wydaje się przytłaczające.

Ty: Powiedz ci bardzo bardzo za poświęcony czas. Byłeś niezwykle pomocny!

A potem wychodzisz ze sklepu.

I… scena!

Okej, być może trochę dalekosięte (i może trochę manipulacyjne).

Ale wyjaśnia to również odwieczną zagadkę dla sprzedawców komiksów. Co wręczasz nowicjuszowi, który rozumie tylko komiksy z filmów?

Pamiętaj, że nie chcesz dostarczać im czegoś przesiąkniętego przez wieloletnią ciągłość. Albo coś, co nie jest już zgodnie z obecną wersją postaci (lub będziesz miał świetne oferty, które można zrobić później).

Co podałbyś wyobrażony „ty”?

Walcząc o wejście

Nowe Avengers #16.1

Na przestrzeni lat przeprowadzono wiele miejsc pracy komiksowej. Na przykład Marvel robi obecnie swoją serię komiksów „Point One”, która była nieco pomocna, choć zdezorientowana, a także zatytułowana i pozornie losowo zaplanowana. (I często koncentruje się znacznie bardziej na tworzeniu następnej historii niż zamknięciu przeszłej historii.) Jednak kilka do tej pory było wyjątkowymi samodzielnymi opowieściami. (Chociaż nie zawsze dostarczają lokalizacji, szczególnie gdy punkt jest przez inny zespół innowacyjny niż w serii rutynowej).

Największe historie Batmana, jakie kiedykolwiek opowiadano

Gdybym był sprzedawcą sklepu z komiksami w powyższych okolicznościach, idealnie teraz, oto, co ci zapewniłbym. Najpierw zacznę od kolekcji. Są znacznie lepsze dla tych pieniędzy, a dłuższe sprawdzone jest znacznie lepszym punktem wyjścia, gdy zaczynasz od zera. Batman: Pierwszy rok jest zawsze doskonałym wyborem lub największe historie Batmana, jakie kiedykolwiek opowiedziały, antologię może pomóc w zawęzieniu, który Batman woli odwiedzających. Następnie istnieje wiele książek Batmana, a także mój dobrze zaopatrzony sklep ma wiele z nich, aby się przerzucić, aby zobaczyć, którzy artyści lub pomysły intrygują cię.

Aby rozszerzyć się na wyższe DCU-ponieważ jako świetny sprzedawca komiksów, chcę, abyś odkrył znacznie więcej, a także czerpać przyjemność-jest All-Star Superman (potencjalnie świetna prowadzenie do nadchodzącego biegu Morrisona w nadchodzącym biegu Morrison Postać) lub ptaki ofiary lub kolekcja Ligi Sprawiedliwości z udziałem Batmana. Nie dostanę wam Watchmen lub Dark Knight, dopóki nie będziesz bardziej komfortowy z gatunkiem superbohatera, a także wyrażasz stopę zainteresowania czymś więcej. (Obaj sprawdzali znacznie znacznie lepiej, jeśli już rozumiesz codzienne konwencje komiksów superbohaterów. Są wyjątkowe dla odwiedzających, którzy najpierw sprawdzili trochę podstaw).

Sandman: Preludiów i nocturnes

Jeśli jesteś starszym gościem, który wydaje się zastanawiać o wiele więcej niż tylko superbohaterów, to całość „ten duży świat, więc również wskazam na stronę internetową Vertigo z komplementarnymi problemami nr 1 do przeczytania, ponieważ możesz wziąć udział Przyjemność z ukierunkowanej serii, takiej jak Sandman, Preacher, DMZ lub Transmetropolitan. Upewnię się jednak, że wskazuję ograniczoną liczbę świetnych wyborów, ponieważ każda strona sugestii szybko się nie zgadza od momentu jej dokonania, tak jak to. W zależności od serii ostrzega cię również o tym, że masz o wiele bardziej dojrzały materiał (ponieważ nigdy nie można zakładać, że nowicjusz jest przygotowany dla materiału na tym poziomie intensywności). Jednak możesz docenić odkrycie, że można przeczytać bezpłatne komiksy, a także dobrze uwierzysz w sklepie, który jest tak pomocny.

X-Men: Pierwsza klasa

Dzięki X-Men jest to nieco bardziej skomplikowane, ponieważ była to o wiele bardziej rozległe, mydlane serie-obejmująca wiele tytułów, a także wiele postaci przez dziesięciolecia-a także Marvel nie zawsze trzymaj jego kolekcje w druku. Zacznę od X-Men: pierwszej klasy w miękkiej oprawie, chociaż z pewnością opisałbym, że nie jest ustawiony w tym samym czasie co najnowszy film, a także ma różne postacie, a także inne postacie, a także konflikty. Kompromis polega na tym, że X-Men: Historie pierwszej klasy są przewiewne, a także zabawne, a także działają świetne okazje gościnnie, które również subtelnie Cię przedstawiąszerszy świat wszechświata Marvela. Jeśli nie masz nic przeciwko czarnym i białym, istnieją ważne kolekcje Chrisa Claremont Uncanny X-Men-tradycyjna seria z czasów czytania Mutant World była znacznie prostsza.

Dużo kluczowe rzeczy, jako wykwalifikowany urzędnik pracujący z tobą, jest to, że płacę odsetki od tego, co mi mówisz. Muszę rozmawiać z tobą o tym, na co odpowiedziałeś w filmach, więc mogę lepiej odkryć coś, co chciałbyś przeczytać. Nie ma magii, rekomendacja odczytu „jeden rozmiar pasuje do wszystkich”. Zamiast tego muszę odkryć, jakie inne książki, filmy, a także programy telewizyjne, w których czerpiesz przyjemność, aby lepiej stworzyć rekomendację komicznej czytania. Tak, to wymaga pracy, a także czasu, a także zrozumienia z mojej strony. Jednak idealnie zapewni Ci fantastyczne wrażenia z klienta, a także pomoże ci poczuć się komfortowo.

Ponieważ Westfield jest serwisem komiksowym, niestety nie możemy oferować przeglądania, a także dyskusji twarzą w twarz (chyba że pojawi się w Madison w stanie Wisconsin, a także przyjeżdża do naszych sklepów z cegły- Z przyjemnością cię zobaczymy!). Oprócz tego prowadzimy tego bloga Westfield – aby podzielić się naszymi doświadczeniami z czytaniem (i czasami pracującymi) komiksami. Nie zawsze może się to wydawać, jednak wszyscy lubimy komiksy – wielu z nas czytało i zbieramy od dziesięcioleci – a także kilku z nas jest nawet aktywnymi profesjonalistami z komiksów! Dlatego lubimy dostarczać pomysły (i ostrzeżenia) o nowych projektach, rozmawiać o historii, a także obecnych trendach komiksowych, a także zwykle po prostu gab o tym, co wpada w nasze głowy w dowolnym momencie dostarczonym (chociaż być może to tylko ja, to tylko ja !). Chociaż nie mamy żadnej dobrze ustalonej techniki pytającej o obawy dotyczące komiksów (jeszcze!), Zawsze ich witamy. Na razie poczuj się bezpłatnie, aby użyć poniższego pola komentarzy. Lubimy komiksy, a także rozumiemy wiele rzeczy!

I na tym jest jeden, na którym można się rozwijać!

Następnym razem: Dokładnie w jaki sposób dystrybucja (dostępność), koszt (wartość dla pieniędzy), a także materiały wpływają na Twoje doświadczenie w czytaniu komiksowym – a także może pomóc w opisaniu, gdzie poszło wielu byłych gości.

KC Carlson uważał, że to niezwykle niesamowite, że w dziedzinie kredytowej w ekologicznym filmie Lantern Film opowiadającym fanom filmowym, że mogą uzyskać znacznie więcej przygody ekologicznej latarni w komiksach, a także kolekcje w regionalnych regionalnych Komiks. Niestety było to na bardzo końcu filmu (po kredytach). Byłem jedyną osobą w kinie, która zobaczyła reklamę. Wszyscy już wyszli. Reklamy działają tylko wtedy, gdy ludzie mogą je zobaczyć. (Niestety, to nie była jedyna rzecz nie tak z filmem…)

Westfield Comics nie ponosi odpowiedzialności za głupie rzeczy, które mówi KC. szczególnie rzecz, która naprawdę cię zirytowała.