Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Robert Greenberger

Robert Greenberger

Kolekcja Epic Ant-Man/Giant-Man: The Man in the Ant Hill

Na początku lat 60. Stan Lee wyrzucał opowiadania o horror i science fiction oraz tytuły zachodnie i wojenne z zadziwiającą prędkością. Nawet on miał swoje granice i często generował pomysł i przekazał go swojemu bratu Larry’emu Lieberowi. Tak było w przypadku „The Man in the Ant Hill”, odmiany historii Richarda Mathesona The Shrinking Man, który dostosował do udanego filmu The Extraordinary Shrinking Man z 1957 roku. Historia Henry’ego Pyma, który znalazł sposób na zminimalizowanie swojego rozmiaru, była kolejną w długiej linii opowieści dla Jacka Kirby’ego, biegając w Tales to Astonish #27.

Opowieści o zdumieniu #27. Okładka Jacka Kirby i Dick Ayers

Tym, co sprawiło, że ta historia była niezapomniana, było to, że została opublikowana wkrótce po tym, jak Stan i Jack również wyprodukowali Fantastic Four #1. Sukces sprzedaży zachęcił wydawcę Martina Goodmana do zakupu o wiele więcej superbohaterów. Stan wyraźnie pomyślał, że Pym w kostiumie pasuje do rachunku, obecny w linii bohaterów wielkości kufla, który sięga Złotego Wieku i Doll Man, a ostatnio udane odrodzenie atomu DC Comics. Obecnie nosząc czerwony i czarny kostium z jazzowym hełmem, urodził się mrówek.

Biedny Hank Pym przeszedł przez emocjonalnego pisarza, który kiedykolwiek rozważał to i ma to na miłość i szacunek tego lata, gdy jest on sprawowany na życie przez Michaela Douglasa podczas letniego mrówki. Marvel wydaje także kolekcję Epic/Giant-Gigant-Man: The Man in the Ant Hill, zbierając ten przełomowy pierwszy występ wraz z jego solową funkcją z problemów nr 35-59.

Tales to Astonish #35. Okładka Kirby & Ayers

Podczas gdy przybyli FF, Spider-Man, Thor, Hulk, Iron Man i inni i natychmiast zostali przeniesione do serca czytelników, Ant-Man walczył o nie akceptację, ale trafność. Jak napisał Peter Sanderson w Marvel Heroes: „Lee i jego współpracownicy nigdy nie zbliżyli się do poziomu inspiracji, jaką osiągnęli w innej serii, Ant-Man walczył z różnymi niezapomnianymi agentami komunistycznymi, Kriministką Egghead, którego głowa została ukształtowana jako jego imię sugeruje, a nawet szkarłatny chrząszcz, zmutowany błąd, który podbija świat. Pym był Reed Richards bez folii za swoją osobowość; suchy pozbawiony emocji naukowca z niewielkim atrakcją publiczności. ”

Ant-Man staje w obliczu Egghead w Tales to Astonish #38. Okładka Jacka Kirby i Sol Brodsky

Sam Lee napisał: „Kochałem Ant-Mana, ale historie nigdy nie były tak naprawdę udane. W Buy, aby Ant-Man odniósł sukces, musiał zostać narysowany na tak małych rzeczy i otrzymujesz zdjęcia, które byłyby interesujące wizualnie. Artyści, którzy go narysowali, bez względu na to, jak bardzo im przypominałem, zapominali o tym fakcie. Przyciągnęli go na stole i rysowali heroicznie wyglądającego faceta. Powiedziałbym: „Narysuj okładkę obok niego, więc widzimy różnicę wielkości”. Ale wciąż zapominali. Więc kiedy patrzysz na panele, pomyślałeś, że sprawdzasz normalną osobę noszącą kostium bielizny, jak wszystkie z nich. To nie było zainteresowane ”.

Jeśli tak jest, to po co zalecić otrzymanie tej kolekcji? Ponieważ jest to okazja, aby doświadczyć ewolucji bohatera, okazja, aby cieszyć się wieloma pisarzami i artystami prowadzącą swój handel, gdy rynek zmienił się z dnia na dzień.

I z powodu Janet Van Dyne.

Tales to Astonish #48. Okładka Kirby i Brodsky

Ten tom przedstawia również pierwsze występy wielu podstępów, takich jak ludzki top (obecnie Whirlwind), Porcupine i Black Knight. Seria zawierała także różnorodne talenty, które Stan starał się być zajęty, a nie wszyscy dostosowani do nowego paradygmatu opowiadania historii. Stan, Jack i Dick Ayers wyrzucili sytuację, ale szybko Lieber przejął scenariusz, a Don Heck podpisał się z numerem 41. Mamy tutaj niektóre ostatnie historie Erniego Hart, pisząc jako H.E. Huntley, zaczynając od wydania nr 44, przedstawiając Janet Van Dyne, żywą kobietę szukającą sprawiedliwości dla swojego zamordowanego ojca. Dzięki sztuce Kirby i Heck zgodziła się wypić serum Pyma i zostać cudowną osą.

Przyniosła witalność długą nieobecną w Strip, a wyniki kredytowe muszą zostać za to. Sanderson zauważył: „… szybko przeszła w dowcipną, zalotną postać, przeciwieństwem dość sztywnego, mózgowego Pyma. Wspraczeni między ich osobowościami dało nowe życie serii. ” Była tak popularna, Lee wykorzystała ją jako gospodarza opowieści o tytuł, zanim otrzymała miejsce na własne solowe przygody.

Tales to Astonish #49. Okładka Don Heck

Nawet ona nie mogła użyć swojego żądła do sprzedaży gęsi, więc Lee wypróbowała nową sztuczkę, pozwalając Pymowi opracować formułę, aby zwiększyć jego rozmiar i nieoczekiwanie był teraz 12-płaskim wysokim gigantem w numerze 49. Lee, KiRby, Heck i Ayers na zmianę opowiadając o swoich wyczyach, a zobaczysz wczesnego strzału gościa Spider-Mana, podczas gdy tom kończy się konfrontacją z Hulkiem, ustanawiając jego serię solo w następującym numerze. Giant-Man i Wasa wytrzymaliby tylko kolejne dziesięć problemów, zanim zastąpiono go podmaryjskim, ale ich historia była daleka od końca, a jakiś rzadko widziany materiał jest w kolejce do włączenia w drugim tomie.

Zakup

Kolekcja Epic Ant-Man/Giant-Man: The Man in the Ant Hill

Klasyczna okładka z bazy danych Grand Comics.