Lucy Bellwood uwielbia wysokie statki i chce podzielić się z nami tą pasją. Baggywrinkles: Przewodnik po Life at Sea to jeden z moich ulubionych komiksów: pokazuje mi, jak by to było zrobić coś, czego nigdy nie zamierzam zrobić.

Baggywrinkles to antologia, zbiór anegdot o załogach na żaglowym statku. Bellwood zaczyna od opowieści o tym, jak w szkole średniej po raz pierwszy poszła na historyczny statek repliki. Jej miłość, niepokój i podniecenie są pięknie, a jej ilustracje życia na morzu są sugestywne i uwodzicielskie.

Informacje, które dzieli w krótkich utworach, budują ideę życia na morzu przez mozaikę. Opisuje na przykład, czym jest worka, i dostarcza historię tatuaży morskiej. Wprowadza podstawowy sprzęt i terminologię, wszystko w sposób, który stawia tam czytelnika z naiwnym, ale w miłości. Jednostronicowe fragmenty ciekawostek przerywają dłuższe rozdziały, a dobrze ilustrowane węzły i fragmenty sprzętu służą jako projekty oddzielające historię.

Doceniam dowiedzieć się, dlaczego Piraci tak naprawdę nie sprawili, że ludzie chodzą po desce i czym był Scurvy i jak dowiedzieli się, jak ją zatrzymać. Jest to edukacyjne i przezabawne, z dziwnym wyglądem Capybara, który faktycznie pasuje. Jest też utwór historyczny o wczesnej wizycie w Japonii, w czasach, gdy handel z osobami z zewnątrz był zabroniony.

Pokonałem się powyżej do Amazon, aby uzyskać książkę w miękkiej oprawie, ale autorka ma twardą okładkę z dodatkowymi opcjami w swoim sklepie. Ten tom zbiera minicomiki, teraz kolorowe, i można zobaczyć czarno-białe wersje na jej stronie internetowej.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Cartozia Tales #1Cartozia to wspaniała koncepcja. To miejsce fantasy z dwoma głównymi równoległymi wyspami i kilkoma wieszakami. Jest mapa, która pozwala różnorodnym twórcom komiksów eksplorować świat poprzez różne historie, które składają się na trwającą antologię wspólnego świata poświęconą fantazji dla wszystkich grup wiekowych.

Fabry ostrzegawcze i bajkowe bajki i bajki to tytuł parasolowy serii antologii pod redakcją Kel McDonald. (I czy to nie jest świetny tytuł? Fajnie powiedzieć!) Każdy tom – do tej pory było trzy – jest tematyki po określonym regionie, więc razem obejmują folklor z…

MOCCA Fest 2017: Niektóre myśli i PicturesMocca Fest 2017 były, zgodnie z oczekiwaniami, sukcesem, przynajmniej opartym na tłumach zatłoczonych przez pierwsze dwa dni. Normal z dzisiejszych festiwali komiksowych (w przeciwieństwie do konwencji komiksowych, które są o wiele bardziej spektaklami), istniała duża różnorodność wystawców – w tym wydawców najlepszych szelfów/IDW, Fantagraphics,…