Niekoniecznie mogę powiedzieć, że wyobrażałem sobie, jak by to było, gdyby Huey z Boondocks poszedł do Hogwartu. Nigdy też nie zastanawiałem się nad Johnem Henrykiem, czarnej bajki, biegnących wokół KKK z jego popularnym młotem kolejowym jak Thor. Na szczęście obie te rzeczy są niesamowite i teraz nie mogę przestać o nich myśleć. Enter: The Black Mag.

Jaki jest czarny mag?

Oni Press wprowadza swoją Magic Adventure, Black Mage, do publikacji nieco mniej niż rok po ogłoszeniu. W historii pierwsza czarna uczeń popularnej i wpływowej szkoły Magic St. Ivory rozpoczyna studia. Tom Token to piekielna nazwa, aby nadać twojej młodej czarnej postaci, która ma zamiar rozpocząć podróż w przeważnie białym środowisku, ale dlaczego nie być na nosie? W zapowiedzi komiksu widzimy, jak Tom Token współpracuje z Johnem Henrykiem, młotem dzierżącym wysoki bohater, aby dosłownie walczyć z członkami Klanu. To wspaniały znak, że ta historia i postać nie będą lekceważyć tych problemów społecznych.

Czy czarne maga może popchnąć granice?

Kredyt obrazu: Oni Press

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Podczas rozmowy o komentarzach społecznych jest wiele skrzyżowań. Na początek przemysł komiksowy jest głównie białym dziedziną zawodową, gdy dotyczy najlepszych wydawców. Nastąpił znaczący postęp. Fakt, że sprawa wciąż sprowadza się do ludzi kolorowych zarezerwowanych dla mniejszych publikacji. Wskazuje to na mniejsze czytelniki, mniej rozgłosu i oczywiście mniej autentyczności w opowiadaniach, które pojawiają się na pierwszych stronach gazet.

Jeśli chodzi o popkulturę, fani komiksów i twórcy reagują całkiem dobrze na wezwania o znacznie większą różnorodność. Kiedy ktoś wzywa fanów komiksów za bycie grupą białych facetów, dość łatwo jest otrząsnąć to jako ślepe uprzedzenia lub odłączenie sytuacyjne. To powiedziawszy, postęp nie jest opcją samą w sobie. Uzyskiwanie znanych autorów, takich jak Ta Nehisi Coates do napisania serii Czarnej Pantery, nie do końca nie wychodzi na boisko.

Kluczowy wskazówka wpływu perspektywy

Jeśli już, taka historia wydaje się prawie konieczna. Po wydaniu w październiku dowiemy się dokładnie, jakie przygody Toma Tokena pociągają za sobą. Z podglądu możemy założyć, że tematy akceptacji i agresji będą w pełni. Czytaj dalej Comic Years, aby uzyskać więcej aktualizacji tej serii!