Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Smith Young Boys 1969 od lewej do prawej: Beau-Gig-Mitch

autor: Beau Smith

Zanim były przewodniki cenowe dla komiksów, zostały one zakupione przede wszystkim za czytanie przyjemności. Zostały one zakupione przez dzieci/nastolatków lub dla dzieci/nastolatków. Zazwyczaj wiek wahał się od czterech do 17 lat. Po kilkukrotnym przeczytaniu komiksów były zwykle wrzucane do śmieci lub wymieniane na innego dzieciaka za coś, czego nie czytali. Od czasu do czasu znajdziesz kogoś, kto sprzedaje używane komiksy za pół pokrycia ceny za pięć centów (cena pokrycia wynosiła dziesięć centów).

Niektóre dzieci zachowały komiksy. Mimo że nie było znanej wartości pieniężnej w latach 30., 40. i 50., utrzymywali je dziś tak samo jak kolekcjonerzy. W tym czasie kolekcjonerzy byli nieliczni w porównaniu do dzisiejszych.

Dopiero w latach 60. czytelnicy komiksów naprawdę stali się fanami. Ci fani zaczęli szukać starszych problemów, które przegapili. Polowanie zaprowadziło ich na pchle targi, używane sklepy książek i sprzedaż podwórka. Wyczyścili strych dla ludzi. W niektórych przypadkach znaleźli je tylko szczęściem. W połowie lat sześćdziesiątych zaczęliśmy widzieć, jak reklamy pojawiają się w Marvel Comics Reklamy zużyte problemy z powrotem na sprzedaż. Dwa, które przychodzą na myśl, to Robert Bell i Howard Rogofsky. Jako dziecko zastanawiałem się, jak ci mężczyźni znaleźli wszystkie te fajne starsze problemy, które przegapiłem. Będąc z małego miasteczka, pomyślałem, że byli w pobliżu Nowego Jorku i Florydy, że wielkie jabłko i stan słońca powinny być wypełnione miejscami, w których można znaleźć stare komiksy. Dzieciak mógł tylko marzyć.

Nie trzeba dodawać, że wysłałem do katalogów problemów z plecami. Kiedy przybyli, byłem jak dziecko z katalogiem zabawek Sears w czasie Bożego Narodzenia. Mieli wszystkie te wspaniałe komiksy, o których tylko słyszałem i marzyłem. Pamiętam, że u pana Rogofsky’ego miał Avengers #1 za 5,00 $. To było około 1969 roku. Pięć dolarów było dużo pieniędzy dla dziecka takiego jak ja, ale zaoszczędziłem to i kupiłem problem. Kiedy to przyszło, byłem bardzo podekscytowany. Po pierwsze, ponieważ pojawił się i po drugie, ponieważ naprawdę był jak nowy. Niedługo potem zacząłem używać usługi pana Rogosfsky’ego, aby wypełnić luki w mojej wczesnej kolekcji Daredevil. Dostałem Daredevil #3, #6 i #7 za 2,00 $ każdy. Ponownie, w tych współczesnych czasach, które wydają się niczym, ale w 1969 roku musiałem kosić wiele trawników i znaleźć wiele popowych butelek, aby wymyślić tę gotówkę, i to właśnie wysłałem – gotówkę. To był inny czas, młodzi chłopcy i dziewczęta.

Przewodnik po cenach komiksów

Około 1970 roku po raz pierwszy opublikowano przewodnik po komiksach. Później zmienił się w przewodnik cen komiksowych Overstreet. Nadal pozostaje standardem wyceny komiksów. Pamiętam, jak znalazłem i kupiłem mój pierwszy przewodnik cen w 1974 roku. Chciałem go w celu wiedzy o tym, ile warta była moja kolekcja lub kawałki mojej kolekcji. Nie miałem planów ich sprzedaży, po prostu chciałem mieć taką wiedzę na temat komiksów, które utrzymałem, ponieważ 1958. Wiedząc, że ich wartość dała mi poczucie wartości dodanej do mojej już nostalgicznej i czytania moich komiksów.

Następnie kupowałem przewodnik cenowy każdego roku (kupiłem wiele z nich z Westfield Comics). Z przyjemnością patrzyłem na zdjęcia problemów, których nigdy nie posiadałbym ani nie byłam w stanie sobie pozwolić. Zachwycałem się raportami rynkowymi o tym, co sprzedawało, a co nie. Ponownie, nie dlatego, że planowałem sprzedać moje, ale właśnie znalazłem to bardzo interesujące.

Jak wielu z was wie, na początku lat 90. spekulacje wzrosły na rynek komiksów, a także karty sportowe, figurki akcji i wszystko inne z jakąkolwiek możliwą nostalgią. Dów wyżu demograficznego kwitli, aby wydawać pieniądze na odzyskanie młodości, a nowe dywanki były gotowe założyć fałszywe dno na chciwości. Praktycznie dwadzieścia lat później wciąż odczuwamy skutki tych czasów z wariantami i tym podobne. Widzimy to również w sposób, w jaki „nowe” problemy wzrosną w cenie w ciągu tygodni od opublikowania, podobnie jak karty debiutanckie w sporcie. Weteran, który mógł osiągnąć blisko 500 biegów do domu, nie jest warta tak samo, jak debiutant, który nawet nie wziął swojego pierwszego nietoperza jako profesjonalista. Tak samo jest z komiksami. Nowy problem może wzrosnąć do 20,00 $ w ciągu dwóch tygodni, w którym komiks uznanej postaci jednego z największych zespołów kreatywnych kiedykolwiek może sprzedać za ułamek tego. Kto może się wymyślić? To tak, jakby wszyscy chcą grać na loterii.

Przewodnik cenowy Overstreet

Proszę, nie zrozumcie mnie źle. Myślę, że to świetne, że komiksy mają wartość pieniężną do kolekcjonowania. Jak wspomniałem, uważam, że cały proces w górę i w dół jest interesujący i dziwny jednocześnie. Jak związek lub fast food, za dużo lub za mało nigdy nie jest dobre. Musi istnieć taka równowaga, która sprawia, że ​​wszystko jest właściwe. Mocno w to wierzę.

Nadal dostaję przewodnik po komiksach Overstreet i rozkoszuj się nim jako MUCH, jeśli nie więcej niż kiedykolwiek. To podręcznik historii komiksów. Polecam również standardowy katalog komiksów komiksów. Jeśli w ogóle czytasz komiksy, są to dwie książki, które są dla Ciebie. Istnieje niesamowita ilość informacji, które poprawi czytanie i zbieranie komiksów. Obie są ogromnymi książkami zatłoczonymi rzeczami, które cię zadziwi i zainteresują.

Myślę, że branża komiksowa w końcu zaczyna znaleźć tę zadowoloną równowagę między czytaniem przyjemności, zbieraniem i wartością gotówki. Mam nadzieję, że łódź będzie nadal kierować się w tym kierunku. Myślę, że wszyscy będziemy do tego lepsi i wiele z wszystkich, jak sądzę, komiksy będzie dla tego lepsze.

Twój komiks zbiera Amigo,

Beau Smith
Flying Fist Ranch
www.flyingfistranch.com