Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

King Conan: The Scarlet Citadel #1 okładka Daricka Robertsona

W swojej karierze w komiksach Timothy Truman pracował nad takimi książkami, jak Grimjack i Scout należący do twórcy, a także postacie, w tym Hawkman, Jonah Hex i Lone Ranger. W tym miesiącu on i jego Conan, współpracownik Cimmerian, Tomas Giorello, łączą siły na króla Dark Horse Conan: Szkarłatnia Cytadela. Roger Ash z Westfield niedawno spotkał się z Trumanem, aby dowiedzieć się więcej o tym nowym miniserialu.

Westfield: Dlaczego podjęto decyzję o zakończeniu Conana Cimmerian i skoku do historii Króla Conana?

Timothy Truman: Cóż, dla absolutnie jasnego, miesięczny tytuł Conan jest nadal bardzo żywy i dobrze, jak Conan: The Road of Kings, a legendarny Roy Thomas zarządzał skryptami. Dark Horse and Conan Properties chcieli dodać więcej tytułów Roberta E. Howarda do ich składu, który jako wściekły fan Howard był dla mnie w porządku. Chcieli, aby artysta Tomas Giorello i ja pozostali zaangażowani w tytuły i zaoferowali nam szansę na wykonanie specjalnych projektów związanych z reno, które również były dla mnie w porządku. Piszę co miesiąc od 4 lat. Wykonanie specjalnych projektów i miniserialu dostarczyło Tomasa i mnie szansę poświęcenia więcej czasu z materiałem i pozwolenie na więcej „oddychania”. Byłem dumny z pracy, którą wykonaliśmy w regularnej serii, a fani lubili to. Mogę jednak bezpiecznie powiedzieć, że król Conan: Szkarłatny miniserie z cytadeli wysadzi inne rzeczy bezpośrednio z wody.

Westfield: Co możesz nam opowiedzieć o tej historii?

Król Conan autorstwa Tomasa Giorello

Truman: Scarlet Citadela jest jedną z najbardziej znanych opowieści Howarda.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że Howard nie napisał opowieści Conan w porządku chronologicznym. Przez kilka pierwszych lat pisał historie o dziwnej miazgi opowieści w latach 30. XX wieku, przeszedł między opowieściami króla Conana i Young Conan. To dość interesujące, gdy się nad tym zastanowić – przynajmniej dla mnie – ponieważ w opowieściach jest niezwykły stopień spójności. Najwyraźniej miał całą historię Conana zmapowanego w jego głowie.

Scarlet Citadel to jedna z kwintesencji opowieści o gatunku Swords-and-Sorcery-temat, z którego inni pisarze chodzą od prawie 80 lat. Conan, król Aquilonia, zostaje zdradzony przez spisek między domniemanym sojusznikiem, królem Ophir i jednym z najstarszych wrogów Cimmerian, Strabonus, władcy Kotha. Pomaganie im to pół-Demon Wizard o imieniu Tsotha Lanti-prawdziwy mózg za schematem. Po zasadzeniu sił Conana na polu bitwy, Tsotha używa swojego czarodzieja, aby sparaliżować naszego bohatera i zabrać go do więźnia.

Wysyłają wiadomość do Królestwa Conana, że ​​Conan umarł i łączą go w lochu pod szkarłatną cytadelą Tsothy, fortecy zbudowaną nad systemem przeklętych, starożytnych tuneli. Podczas gdy Tsotha i jego współspiskowcy maszerują, aby podbić Aquilonię, Cimmerian musi uciec od swojego zamknięcia i znaleźć sposób na ich powstrzymanie. W tunelach konfrontuje się z niektórymi z najtrudniejszych istot, jakie Howard kiedykolwiek wymyślił.

Zakończenie tej historii jest jedną z najbardziej pamiętnych scen reh – spalonych w komórki mózgowe każdego fana jego pracy.

Conan w wieku 60 lat przez Tomasa Giorello

Dodałem szczególny zwrot do historii, którą mam nadzieję, że Howard Faithful będzie się spodobał: Jednym z nich jest to, że zobaczymy pochodzenie „Chronicles Nemedian” – tekstów, z których pochodzą słynne „tutaj Conan… aby stąpnąć po tym klejnotowe trony ziemi pod jego szlifowanymi stopami ”. Drugi jest taki, że w trakcie opowieści faktycznie widzimy króla Conana w dwóch odrębnych okresach jego panowania-jako stosunkowo młody król w wieku 40 lat i jako znacznie starszy, znacznie bardziej bitwy, ale wciąż bardzo niebezpieczny władca w jego władcy w jego Pod koniec lat 60., opowiadając o przygodach młodemu uczonemu, który został oskarżony o zbieranie z Cimmerian historii narracji. W korespondencji z przyjaciółmi Reh określa, że ​​King Conan miał bardzo długie, burzliwe panowanie, więc wspaniale było mieć szansę podkreślić ten fakt. Przedstawienie Conana przez Tomasa w latach 60-tych jest absolutnie niesamowite. Zostaliśmy zaskoczeni, gdy zobaczyliśmy jego początkowe projekty postaci. Mapa drogi każdej mili, którą kiedykolwiek podróżował Conan, jest wykuta w jego ciele. Po prostu wspaniały.

Westfield: Jaka jest różnica między Conanem, którą widzieliśmy w Conan Cimmerian i Conan w King Conan?

Truman: Ponieważ Howard sugeruje, że Conan był prawdopodobnie w wieku 40 lat, kiedy przejął kontrolę nad tronem, najwyraźniej zebrał wiele doświadczeń na drodze. Więc Conan król jest bardziej obliczający – trochę ponury i, ku mojemu sposób myślenia, o wiele bardziej niebezpieczny. Młodszy Conan jest niespokojnym, drapieżnym psem alfa, który sam się udowodnił. Conan król jest nadal niespokojny, ale stał się przywódcą paczki, którego terytorium jest Aquilonia, jeden zNajpotężniejsze narody w erze Hyborian. W ten sposób ma więcej do stracenia i stawki. Jego jedynym motywem jest pozostanie najlepszym psem i utrzymanie paczki zjednoczonych i bezpiecznych.

To powiedziawszy, jedną z najbardziej zabawnych rzeczy w szkarłatnej cytadeli jest to, że jednak wiele mil przejechał i niewyobrażalne rzeczy, które widział, nadal zachowuje głęboko zakorzenione, barbarzyńskie przesądy, które uwierzy ze sobą do grobu: mianowicie, mianowicie: Wrodzony wstręt i nieufność wszystkich rzeczy nadprzyrodzonych.

Westfield: Dostosowujesz historię Roberta E. Howarda do tego miniserialu. Jakie są wyzwania w dostosowaniu historii prozy do komiksów?

King Conan: Szkarłatna cytadela alternatywna okładka Geralda Parela.

Truman: To zawsze wyzwanie, ponieważ tak bardzo kocham pracę Howarda. Dorastałem z tym. Jego pisma i bohaterowie poinformowały wszystko, co kiedykolwiek zrobiłem.

Utrzymanie wierności pracy nie jest problemem. To łatwe – historie są o wszystko, o co można prosić w historii przygodowej. To powiedziawszy, istnieje kilka głównych wyzwań, o których mogę wymyślić. Jednym z nich jest przejście przez fakt, że sam Conan jest zwodniczo złożoną postacią. Dla niewtajemniczonych wydaje się być dość prostym rozbijającym mieczem czaszką na powierzchni, ale nie jest. Istnieją pewne subtelności i głębokości postaci. Pisarz lub artysta musi to zdać sobie z tego sprawę i przetrwać to w niemal podpowiedzi, podobnie jak Howard. Te subtelności są jednym z powodów, dla których Conan pozostaje tak fascynujący i trwający prawie 80 lat po jego utworzeniu. Było wiele postaci fantasy i mieczy i sor, ale Cimmerian jest nadal najlepszym królem.

Kolejnym wyzwaniem jest przetłumaczenie historii na format wizualny w najbardziej ekscytujący możliwy sposób. Historie Howarda zawierają dużo pędu do przodu – nie do powstrzymania. Wierzcie lub nie, niektóre z tych napędów można utracić, jeśli wykonuje się czystą recytację panel-panel po każdym słowie i akapicie Howarda. Tak więc wykonanie wiernej adaptacji oznacza, że ​​muszę dokładnie przeczytać i analizować oryginalne historie oraz wybrać sceny i nastroje, aby podkreślić, a które zrzucić. Na przykład w oryginalnych żelaznych cieniach na Księżycu, co było podstawą naszego ostatniego łuku w Conan Cimmerian, Conan i Kobieta, z którą jest spędzając dużo czasu na skalowaniu tego szczytu na środku wyspy, że są uwięzione Następnie znów zejdź na dół, a następnie ponownie skalowanie góry, a następnie zejdź jeszcze raz. Działa dobrze w oryginalnej historii Howarda – prawie tego nie zauważa. Można by to zauważyć, gdybyśmy mieli recytację notatki dla komiksu. Zamułoby to wiele stron i spowolniłoby tempo opowieści w bardzo niehwaryjski sposób.

Conan w wieku 40 lat przez Tomasa Giorello

Wpadłem na kilka takich scen podczas pisania Scarlet Citadel, szczególnie w ostatnich rozdziałach opowiadania Reh, w których istnieje wiele politycznej ekspozycji, która tak naprawdę nie wiąże się z Conana. Należy więc znaleźć sposób na uzyskanie niezbędnych informacji, jednocześnie upewniając się, że historia jest skutecznie.

Westfield: Ponownie pracujesz z artystą Tomasem Giorello nad tą książką. Co możesz powiedzieć o swojej współpracy z nim?

Truman: Tomas jest niesamowity. Jego praca staje się coraz lepsza. Właśnie wtedy, gdy myślisz, że zabrał cię tak daleko, jak to możliwe, w następnym łuku zamiata rzeczy na nowy poziom. Naprawdę uważam, że spośród wszystkich artystów, którzy przedstawili Conana dla komiksów, będzie uważany za jednego z największych, tuż przy Buscema i Smith.

Westfield: Czy są jakieś inne projekty, nad którymi chcesz wspomnieć?

Hawken TM i Copyright 2010 Timothy i Benjamin Truman, Wszelkie prawa zastrzeżone

Truman: Oprócz Scarlet Citadel, współpracowałem z moim synem Benem przy projekcie Hawken. Współplaktujemy historie, a Ben wykonuje ostateczne scenariusze, a ja rysując. Cały pomysł powstał podczas wizyty z Benem w Tucson zeszłego lata. Ben zwrócił uwagę na kilka pomysłów postaci, z którymi majstrował, a w ciągu 10 minut ten jastrzębia po prostu wyskoczył z ziemi i nas opętał. Hawken to western z dużą ilością elementów horrorów, ale bardzo wywrotowy i „podziemny”. Bierzemy wszystkie te mityczne zachodnie konwencje i odwracamy je w głowy. Właśnie wtedy, gdy czytelnik myśli, że coś zorientowało się, że dajemy im kopnięcie w żołądek.

Polerujemy teraz pierwszy numer i przygotowujemy materiały na wysokości, aby przesłać go wydawcy, który jest nim zainteresowany. Byłem jednak tak w projekcie, że faktycznie zrobiłem sztukę przez połowę pierwszego wydania, zanim nawet pomyślałem o wydawcy. Zmieniło się to w jedną z tych rzeczy, które musiałem zrobić, musiałem się wydostać. Z wyjątkiem Conana, chodzi o wszystko, o czym mogłem pomyśleć od czerwca ubiegłego roku.

Wspaniale jest pracować z Benem. Jest bardzo jego własnym człowiekiem – w żaden sposób nie ma klonu swojego starego człowieka. Mamy bardzo różne techniki w zakresie opowiadania historii – analizujemy rzeczy z Całkowicie diffZnaczne punkty widzenia. Jednak nasza wrażliwość jest wystarczająco podobna, aby różnice się zmieszały naprawdę dobrze.

Ben i ja również współpracowaliśmy z 2-częściową historią, którą redaktor Shawna Gore poprosił nas o problemy z nr 5 i 6 nowego Creepy Magazine Dark Horse.

W każdym razie to była świetna jazda i jest więcej.