w latach 90., The Cowboy Wally Show Kyle’a Bakera był jedną z wspaniałych Lost Graphic, a legalnym kultowym klasykiem. Ludzie płacą setki dolarów za kopię ze względu na jego imponującą reputację i rzadkość. (Został pierwotnie wydany przez wydawcę książek w 1988 roku, zanim został przywrócony do druku w 1996 roku, a następnie odebrany przez Vertigo w 2003 r.) Istnieją dwie lekcje, których można się wyciągnąć: 1. Dzisiaj, kiedy przechowywane są komiksy z kręgosłupem W druku ważne jest, aby pamiętać, jak dobrze to mamy, i 2. Ta książka jest naprawdę zabawna, wystarczająco zabawna, aby zainspirować fanatyczne oddanie.

Cowboy Wally jest legendarnym artystą Hollywood, mieszanką W.C. Fields, Ed McMahon i P.T. Barnum. Jest grubym, głupim pijanym, który mimo to stał się celebrytą z powodu samej determinacji. Ostatecznie jest jednym z słynnych z tego, że jest sławny (typ, który w dzisiejszych czasach stale się znamy), gwiazdą, która ma być stałym facetem, zapraszając załogi kamery do jego rezydencji. Cztery rozdziały książki obejmują różne jego próby sławy, w ramach kariery retrospektywnego dokumentu, po drodze wskazując, jak to wszystko jest idiotyczne.

Pierwszy rozdział spogląda na początki gwiazdy jako gospodarz programu dla dzieci, do którego jest wyjątkowo słabo dostosowana. Ale to prawda o wszystkich jego wielu próbach telewizyjnych, wszystkie z miłością tutaj uchwycone. Gdy te sekcje się otwierają, z paczką ochroniarzy i wieszaków otaczających prowadzenie, wydaje się, że każdy spacer sławy kiedykolwiek widziałeś. Tyle że Wally jest absurdalnie wysoki kapelusz, widoczny jak podniesiony palec nad otaczającymi go tłumami, nadaje to wszystko w powietrzu.

Inne rozdziały przedstawiają „Sands of Blood”, francuski film Wally Film; próba sfilmowania Hamleta w celi więziennej; i jego przeżycie prowadzące późne nocne talk show. Ten ostatni jest surrealistyczny, ponieważ znakomita aktorka zakłada, że ​​jego praca musi być postawiona, ponieważ kto mógłby grać prosto w śmieci, podczas gdy Wally mówi o tym, by być zakładnikiem i kłóci się ze starym człowiekiem, kiedy najlepiej umrzeć Zemsta.

Sztuka jest po prostu zdumiewacza. Baker wypełnia konwencjonalne ramy ośmiu paneli na stronę (cztery rzędy po dwóch) z rysunkami linii, które pięknie uchwycają ekspresję i postawę dzięki umiejętnościom starej rysownika. Potem jest dialog. Sarkastyczny dowcip Bakera nigdy nie został bardziej bezpośrednio prezentowany, skierowany bezpośrednio do biznesu kultury popularnej.

To nie może być nic oprócz komiksu. W przypadku prawdziwych ludzi byłoby to zbyt złe i bolesne. Jako to jest mnóstwo żartów na celebrytce z Hollywood. Pod koniec trudno nie lubić kowboja Wally, głupi, jak on jest, tylko dlatego, że jest wiecznym optymistą. Jeśli podobało Ci się, dlaczego nienawidzę Saturna, przeczytaj to.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Jak narysować głupie i inne niezbędne elementy CartooningKyle Baker How to Rysować głupie i inne niezbędne elementy kreskówki, jak można zgromadzić z tytułu, a nie typową instrukcję. Wiele instrukcji instruktażowych przypadkowo ujawnia więcej o pisarzu i ich filozofii życia niż zamierzono. Ten stawia ten materiał z przodu i na środku. To nie jest…

DC tworzy nowy format przedruku z Vertigo Resurrected, DC Comics PresentsVertigo niedawno ogłosił Vertigo Resurrected, 96-stronicowy specjalny specjał w październiku, który obiecuje wydrukować „Shoot”, historię Warrena Ellisa i Phila Jimeneza, który miał być Hellblazer # # 141, ale został zakazany przez Paula Levitza po strzelaninach Columbine. Wspieranie go będzie…

The Flash: 100 Greatest Momentsreview autorstwa KC Carlsona. Było kilka postaci DC o nazwie Flash (lub coś podobnego, takiego jak Kid Flash), więc nadszedł czas, aby DC wykonał jedną z tych książek poświęconych wszystkim migotaniu. Flash: 100 największych momentów to najnowsze z serii DC…