Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Prezentacja prezentuje rzęs nietoperza

autor: KC Carlson

DC Comics rozpoczął wspaniały czas eksperymentów pod koniec lat 60. XX wieku. W obliczu zwiększania popularności i rosnącej dominacji sprzedaży Marvel Comics oraz starzejącego się personelu redakcyjnego i talentów DC potrzebował radykalnego przemyślenia. Za kulisami DC dokonał wielu ważnych zmian w personelu i ponownych przeniesień, szukał nowych talentów, a ostatecznie zachęcił niektórych swoich stałych ludzi do wybuchu i wypróbowania nowych rzeczy. Kluczowe w tym przeglądu było przejście Carmine Infantino z artysty (Flash, Adam Strange) do personelu DC i ostatecznie wydawcy całej linii. Jedną z najlepszych decyzji Infantino było zainstalowanie kluczowych artystów w pozycjach redakcyjnych-wiele w szczególności Joe Orlando, Dicka Giordano i Joe Kuberta-rozpoczynającym przejście DC od często silnych komiksów w stylu lat 50. w coś o wiele bardziej współczesnym. Chociaż nie stało się to całkowicie z dnia na dzień, okres około 1967–1971 był jednym z najciekawszych-choć nie zawsze od razu-w historii komiksów.

Kluczowe artefakty z tej epoki obejmują Batman odzyskiwanie jego oryginalnego statusu „Creature of the Night”, przełomowy „odpowiednia” Zielona Latarnia/Green Arrow, niedawno (wreszcie) zebrana Era Diana Prince: Wonder Woman i radykalne przemyślenie książek takich jak książki Aquaman i Teen Titans. Było wiele innych obfitych gatunków, ale mniej znoszonych eksperymentów z tego okresu, w tym Anthro, Deadman, Ace Enemy Ace, nowe antologie tajemnicy/horroru, takie jak House of Mystery and House of Secrets, nowe eksperymenty z humorami takimi jak huśtawka z scooterem i aniołem i Małpa, a także kilku interesujących nowych superbohaterów w strzeżaniu się do pnącza, jastrzębie i gołębie.

Jednym z najlepszych z tych eksperymentów był Bat Lash, nowoczesny spin na klasycznym amerykańskim bohaterze zachodnim. Był jednym z części Clint Eastwood Spaghetti Western (główny wpływ w czasie jego stworzenia), jedną częścią Jamesa Bonda (elegancki, fajny łotr i mężczyzna damski) oraz jedna część Maverick Jamesa Garnera (szanowany/zrewidowany hazardzista hazard który dąży do „dobrego życia” we wszystkim, jednocześnie unikając przemocy w jakikolwiek sposób). Podobnie Bat Lash był postacią diabelską, która przyciągała kłopoty, gdziekolwiek się udał. Starał się zostać samym-był spokojnym, nienawidzącym przemocy mężczyzną w sercu-ale ta pozornie delikatna strona nieuchronnie przyciągnęła do niego najbardziej oszałamiające kobiety i tak samo, jak nieuchronnie wpadł mu w o wiele więcej kłopotów.

Ta seria została bardzo omawiana, ale rzadko przedrukowana, brak w końcu naprawionej w ostatnim prezentacji prezentuje Bat rzęs zbierający wszystkie osiem oryginalnych problemów (Bat Lash #1-7, a także próba wystawienia nr 76), a także garstka późniejszych występów DC Western Antibohater.

Komiksy Bat Lash są złożone i kwestionowane, a kilku redaktorów, pisarzy i artystów zaangażowanych w najwcześniejsze koncepcje – w tym Orlando, Infantino i Sheldon Meyer (najbardziej znane ze swojej humoru, w tym Scribbly i Sugar & Spike). Sergio Aragonés, artysta MAD MAGAZINE, również przyczynił się do wczesnych pomysłów. Większość pisania wczesnych opowieści ostatecznie spadła na Aragonés (fabuła) i Denny O’Neil (scenariusz). Ale dziś serial jest prawdopodobnie bardzo powiązany ze swoim artystą Nick Cardym z bardzo dobrych powodów! Prace Cardy’ego nad Bat Lash jest głównie brane pod uwagę – wraz z jego gwiezdną pracą nad Aquaman i Teen Titans – jako szczyt jego kariery komiksowej.

Grafika Cardy’ego na Bat Lash jest wyjątkowa, wykorzystując wiele różnych sztuczek stylistycznych, mnogość wag linii, niesamowite układy i opowiadanie historii oraz niezwykłe tekstury i cieniowanie. Ponadto Cardy ma nieomylną zdolność do przechwytywania drastycznie rozsądnych postaci, a także ekstremalnej karykatury karykatury – zwykle w tym samym panelu! (Niektórzy z jego współpracowników sądzili, że Cardy jest czasami trochę zbyt slapstick-szczególnie w numerze 2 zaplanowanym na karty nr 2). Nie brakuje też niezwykle renderowanych kobiet Cardy w całej serii, jednej z znaków towarowych Nicka.

Kolejnym świetnym akcentem są nieokreślone granice panelowe-z zaokrąglonymi narożnikami-i niesamowite napisy dźwiękowe, z serifami dla tego małego rustykalnego dotyku. Nie mam pojęcia, czy te pomysły pochodzą od Cardy, czy niezniszczonych literów, ale, człowieku, wszystkie litery w DC były wspaniałe w tej epoce, więc od tego czasu mogło to być dowolny z graficznych gigantów DC.

Podczas gdy Cardy’s Bat Lash Work płacze o współczującą nowoczesną prezentację kolorowania, wspaniale jest zobaczyć szczegóły w pracy Cardy’ego w prezentacji Black & White w książce Showcase (chociaż wydaje się, że niektóre z drobnych linii Cardy mogły od czasu do czasu wysyłać z The Now 40-letni film, szczególnie w bardzo niespójnym numerze nr 2. Ten problem jest również szczególnie słaby bez koloru, ponieważ wydajeolor podczas rysowania.)

Sztuka Cardy’ego nie jest tutaj jedynym mocnym garniturem. Pismo Aragonés i O’Neil jest niezwykle silne dla tak dziwnej współpracy. Stylistycznie Bat Lash jest o wiele więcej niż konwencjonalny komiks Western Hero (który był w większości tą samą osobą z różnymi kolorowymi czapkami i koniami), a seria zazwyczaj przechodzi od komicznej farsy do śmiertelnej katastrofy w mgnieniu oka. Postać Bat Lash jest również o wiele więcej niż jego szerokie inspiracje innych mediów. Jest tak dobrze zdefiniowany i wieloaspektowy (i w tak krótkim czasie!), Że zazwyczaj nie masz pojęcia, jak zareaguje na niezwykłe sytuacje i sytuacje, w których się znajduje. O’Neil jest uważany za jednego z wielkich mistrzów komiksów W dzisiejszych czasach jest to część jego wczesnych prac dla DC i rozgrzewki dla jego przełomowej pracy nad Batmanem i Zieloną Latarnią/Zieloną Strzałą. Z drugiej strony Aragonés jest tak bardzo niedoceniany jako pisarz (i stereotypowany jako rysownik humorski), że Bat Lash może być szokującym – ale mile widzianym – zaskoczeniem dla jego legionów fanów, którzy mogą nie być świadomi tej pracy.

Po rozmowie z wieloma kolekcjonerami i fanami przez lata wspólnym dziwactwem wielu z nich jest to, że mają specjalne pudełko komiksów wypełnione przydatnymi komiksami lub osobistymi faworytami. To pudełko jest zawsze w czołówce ich osobistych kolekcji, głównie dlatego, że są to komiksy, które są ponownie czytane, albo o tych, które mają zaoszczędzić na wypadek awarii. Moje specjalne pudełko ma wiele komiksów DC z lat 60., w tym Bat Lash. To takie dobrze!

_____________________________
KC Carlson pracował, w pobliżu i przylegający do komiksów, biorąc pod uwagę, że lata 70., wiele szczególnie dla DC Comics jako redaktor (w tym zebrane książki) w latach 90. KW -półka KC to ciągła próba katalogu wspaniałych kolekcji komiksów i książek historycznych, które muszą znajdować się na półce na książki.

Zakup:

Prezentacja prezentuje rzęs nietoperza