Jest to stary recenzent, aby wyjaśnić swój temat jako prace, które pozostaną z gościem na długo po tym, jak go odłoży. Jednak w sytuacji emocjonalnie wciągającego doświadczenia z boku w dół, nie jest to leniwy stereotyp.

Over Under Sideways Down-nasz uszkodzony mistrz nagród Frontier 2014 w klasyfikacji „Best One-Shot”-został wydany w Wielkiej Brytanii w czerwcu tego roku w ramach Tygodnia Uchodźców; Wydarzenie opracowane z okazji wkładu uchodźców w kraj, a także promowanie wyższego zrozumienia tego, dlaczego ludzie szukają tutaj sanktuarium. Opublikowane przez The Red Cross, a także dystrybuowane za darmo w druku, a także online, komiks opowiada prawdziwą historię lotu nastolatka Ebrahima z prześladowań w Iranie w wieku 15 lat, biorąc pod uwagę życie komiksowe brytyjskiego dewelopera Karrie Fransmana ( Dom, który jęknął).

Na początku tego roku oceniłem tutaj na boki, a także było to również wśród moich wyborów w tym miesiącu jako jedna z moich osobistych trzech najlepszych komiksów roku, kiedy, jako redaktor zarządzający Frontier, poprosił mnie zabroniony światowy świat na całym świecie Zespół blogowy, aby porozmawiać o moich wyborach „Best of 2014” do ich konwencjonalnej serii corocznych zaokrągleń od twórców, a także komentatorów w branży.

Tam wyjaśniłem pracę Fransmana nad pracą w zakresie przestrzegania warunków: „W tej chwili niewielu twórców pracuje w brytyjskich komiksach z tak potężnym zrozumieniem odrębnej perspektywy typu, jak Karrie Fransman, a także pod koniec Sideways Down łączy niesamowitą i odważną historię ze spektakularnym kunsztem komiksów, aby podkreślić znaczenie komiksów jako dostępnego narzędzia komunikacyjnego. ”

To samo w sobie jest ważnym punktem do podkreślenia. Niemniej jednak godne pochwały na bok w dół jest narzędziem akademickim, a także jako angażujące, a także wnikliwe dziennikarstwo graficzne – oba powinny być chwalone, a także celebrowane w najlepszym wydaniu – nagroda jest dla jednego najlepszego wykorzystania komiksów jako medium w całkowitej pracy krótszej. W związku z tym subtelna manipulacja strukturą strony komiksowej Karrie Fransmana w przekazywaniu niezapomnianej historii Ebrahima w tak potężny i sugestywny sposób uczynił z tego wyjątkowy przykład narracji graficznej, a także zasłużonego mistrza w tej kategorii.

Kiedy pierwotnie oceniłem pod bokiem, mówiłem o zatrudnieniu przez Fransmana „sprytnych metafor wizualnych, pomysłowych wykorzystania balonów mowy, a także o niezwykle wyobraźni, a także o żywych wykorzystania sekwencyjnego fundamentu narracji komiksowej” Komiks „Zapewnienie klasy mistrzowskiej w technikach opowiadania historii, które mogą osiągnąć tylko komiksy jako typ”.

Deklaracje te nie są hiperboliczne, ponieważ każdy rodzaj gości może zobaczyć sami za całkowicie za darmo. To stary recenzent, aby wyjaśnić swój temat jako prace, które pozostaną z gościem długo po tym, jak go odłoży. Jednak w sytuacji emocjonalnie wciągającego doświadczenia z boku w dół, nie jest to leniwy stereotyp. Jest to naprawdę odpowiedni opis niesamowitego opowiadania historii, który jest świadectwem siły komiksów do komunikacji, udostępniania, a także informowania.

Over Underways Down został rozpowszechniany całkowicie bezpłatnie jako publikacja akademicka, jednak możesz sprawdzić cały komiks online. Odkryj tutaj znacznie więcej o Tygodniu Uchodźców.

Przegląd Broken Frontier Awards 2014